„Rosyjska ekspansja nawozowa zagrożeniem dla interesów ekonomicznych Polski" [RAPORT]

14 listopada 2017, 17:55
Fot. kremlin.ru

Niebagatelne znaczenie dla stabilności i rozwoju rodzimego rynku chemicznego ma aktywność zagranicznych spółek. W wypadku firm rosyjskich niemal zawsze równolegle do celów biznesowych, realizowane są również wytyczne polityczne. Perturbacje wywołane przez rosnący import nawozów rosyjskich do Polski, będą miały bezpośrednie przełożenie na wyniki gospodarcze kraju, krajowych spółek sektora chemicznego i rolnictwa oraz rozwoju innowacyjności. 

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem „Rosyjska ekspansja nawozowa zagrożeniem dla interesów ekonomicznych Polski”, w którym poruszone zostały najważniejsze trendy, wyzwania oraz kierunki zmian.

Celem raportu przygotowanego przez zespół Energetyka24.com jest próba nakreślenia tego zjawiska, jego wpływu na rodzimy rynek firm chemicznych oraz potencjalne przeciwdziałanie mu.

RAPORT MOŻNA POBRAĆ TUTAJ: 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 21
hevy
środa, 15 listopada 2017, 00:42

Nie mogę się opanować. Ruscy są już winni brzozie, gradobiciu i deszczom. Ludzie... Wy naprawdę jesteście tacy głupi?

skeirjeheuee
środa, 15 listopada 2017, 18:41

Jeśli rosyjski węgiel jest tańszy, to czemu mam dawać zarabiac polskim sknerom???

Marko
środa, 22 listopada 2017, 10:26

Polska powinna dbać o swój potęcjał gospodarczy. Inacze będziemy parobkami albo w koncernach Niemiec , Francji itp. Rosja łupiła na od wieków. Czy teraz też na to pozwolimy. Wszystkim psełdo patyjotą przypominam komu służycie. Kto wam płaci za taką propagande.

tak tylko...
środa, 15 listopada 2017, 11:06

Propaganda rosyjska w natarciu, jej efekty są oczywiście żałosne. Jedynym rezultatem jest świadomość Polaków, że ona istnieje, a największym zagrożeniem dla Polski jest Rosja. My wszak nie piszemy na rosyjskich portalach udając Rosjan. Każdy promuje interesy kraju, który jest mu bliższy.

Jeż
niedziela, 26 listopada 2017, 18:59

Widząc tu aktywność rosyjskich trolli ( i nie tylko tu ) odnoszę wrażenie że Phosagro ma chrapkę zdobyć 3 rynek nawozów sztucznych w Europie, a wyprodukowanej żywności za pomocą swoich nawozów nie chcą od Polski kupić. Polski rząd w tym wypadku powinien jak najszybciej nałożyć cła antydumpingowe aby chronić polskich producentów nawozów.

Tweets Energetyka24