Rosnieft coraz aktywniejszy w Iranie. "Projekty warte 30 mld dolarów"

2 listopada 2017, 09:31
Fot. www.rosneft.com
Energetyka24
Energetyka24

Współpraca Rosnieftu oraz National Iranian Oil Company, dotycząca zagospodarowania irańskich złóż ropy naftowej i gazu, może wiązać się z inwestycjami sięgającymi nawet 30 miliardów dolarów - poinformował Igor Sieczin.

Podczas rosyjsko-irańskiego spotkania w środę władze Rosnieftu oraz NIOC podpisały porozumienie stanowiące mapę drogową w zakresie realizacji strategicznych projektów dotyczących produkcji ropy i gazu w Iranie. 

„Ten dokument pozwala nam podpisać wiążące porozumienia dotyczące realizacji konkretnych projektów w obszarze produkcji ropy i gazu, w ciągu najbliższego roku, tworząc platformę współpracy strategicznej” - mówił prezes Rosnieftu po ceremonii.

Zdaniem Igora Sieczina mowa jest tutaj o „całym szeregu pól naftowych i gazowych”, które będą eksplorowane wspólnie z Irańczykami. „Według wstępnych obliczeń łączne inwestycje w te przedsięwzięcia sięgną 30 miliardów dolarów, pozwalając produkcję 55 mln ton ropy rocznie” - kontynuował zaufany menadżer Władimira Putina. 

Zaangażowanie rosyjskiego giganta będzie miało wymiar wykraczający poza wydobycie węglowodorów i obejmie także m.in. modernizację rafinerii, szkolenie personelu oraz transakcje na ropie i produktach ropopochodnych.

Zobacz także: Ropa tanieje, ale w najbliższym czasie powinna drożeć

Zobacz także: Do Polski przypłynęła amerykańska ropa dla Orlenu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Polanski
czwartek, 2 listopada 2017, 09:41

Propaganda. A kasa skąd? Rozwijać przemysł naftowy potencjalnego konkurenta? Który walczy w Syrii i Iraku o korytarz do Morza Śródziemnego i Europy? Ludzkie Pany te Rosjanie.

Tweets Energetyka24