Rosja obcina dotacje dla Donbasu: 60% ludności bez dostaw energii

7 kwietnia 2016, 15:33
Energetyka24
Energetyka24

Jak informuje Dmitrij Tymczuk, ukraiński ekspert wojskowy organizacji „Opór Informacyjny”: już 67% mieszkańców okupowanego przez Rosję Donbasu przestało mieć dostęp do podstawowych usług publicznych takich jak dostawy energii elektrycznej czy gazu ziemnego.

Zjawisko ma związek z procesem urentownienia funkcjonowania pararepublik utrzymywanych przy życiu przez rosyjską armię na terytorium Ukrainy. Według Tymczuka tzw. Doniecka Republika Ludowa zaprzestała świadczenie usług publicznych obywatelom, którzy nie uiszczają płatności za media. Ze względu na stopień zniszczeń wojennych i ubóstwa Donbasu bez dostaw energii elektrycznej i gazu pozostaje obecnie 65-67% ludności.

Jak informuje analityk działania tzw. Donieckiej Republiki Ludowej mają związek z poleceniem jakie otrzymały z Rosji. Moskwa nakazała pararepublice obciąć system dotowania dostaw mediów o 45-50%. Władze separatystyczne zdecydowały nie tylko o zwiększeniu ściągalności opłat za dostawy energii elektrycznej i gazu, ale także o ograniczeniu programów odbudowy sektora publicznego i produkcji – w tym transportu. 

Warto przypomnieć o tym, że rosyjski Gazprom dostarczał gaz do okupowanej części Donbasu "za darmo" w ramach "pomocy humanitarnej". Kosztami próbował następnie obciążyć władze ukraińskie twierdząc, że wchodzą one w skład umowy długoterminowej na dostawy surowca na Ukrainę.

Zobacz także: Rosja: Energetyczna pomoc dla Donbasu

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 20
Krzysiu
czwartek, 7 kwietnia 2016, 17:01

Tak się właśnie wychodzi na współpracy z terrorystami i bandytami ruskimi.

zLoad
sobota, 9 kwietnia 2016, 20:53

Tak wyglada klamstwo. Krotki artykul. Sledzmy rozwoj takich elementow. Warto dokonac analizy. Wiedza o tym jak ktos rozwija swoje narzedzia jest bezcenna.

Goscz
piątek, 8 kwietnia 2016, 00:24

Teraz pewnie umieraja ze szczescia, ze poparli rosyjskich prowokatorow i terorystow

Ktoś
wtorek, 12 kwietnia 2016, 17:08

Sami Rosjanie nie są żli, ich kraj do ruiny doprowadza satrapa Putin !

Piotrek
czwartek, 7 kwietnia 2016, 16:36

"Wiarygodny" ekspert ukraiński Dmitrij Tymczuk, ksywka "Niema strat".

Reklama
Tweets Energetyka24