Rosja: Dziewięciu głodujących górników trafiło do szpitala

26 lipca 2018, 11:16
tunnel-957963_640
Fot. Pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Dziewięciu górników z kopalni złota w Kraju Zabajkalskim w azjatyckiej części Rosji, którzy prowadzą głodówkę żądając wypłaty pensji, zostało przewiezionych do szpitala - podały lokalne władze medyczne. W proteście głodowym nadal uczestniczy ponad 80 górników.

Ci, których zabrały karetki pogotowia, skarżyli się na złe samopoczucie: zawroty głowy i podwyższone ciśnienie - poinformowały w czwartek służby prasowe regionalnego ministerstwa zdrowia. Zapewniły one, że stan pozostałych uczestników protestu sprawdza dwa razy na dobę lekarz z lokalnego szpitala.

Górnicy z kopalni w miejscowości Wierszyno-Darasunski rozpoczęli strajk we wtorek. Część z nich zaczęła wtedy głodówkę; stopniowo przyłączali się do nich kolejni. Górnicy domagają się wypłaty zaległych pensji. Według prokuratury właściciel kopalni, którym jest grupa Urjumkan, jest winien pracownikom łącznie około 32 mln rubli (ponad 505 tys. USD).

Kilkudziesięciu górników weszło już na drogę sądową. Wobec władz kopalni wszczęto dwie sprawy administracyjne.

W 2017 roku górnicy tej samej kopalni dwukrotnie strajkowali z powodu zaległości w wypłacie pensji. Wówczas kopalnia należała do firmy Jużurałzołoto, a w zeszłym roku przejęła ją grupa Urjumkan. Władze tego przedsiębiorstwa prowadziły rozmowy o udzieleniu kredytu, który pozwoliłby na dalszą działalność kopalni.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24