Rosja chce krótkoterminowej umowy z Ukrainą w sprawie tranzytu gazu

26 lipca 2019, 10:59
moscow-3617070_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Rosja chce zawarcia krótkoterminowej umowy z Ukrainą w sprawie tranzytu gazu do Europy, by w tym czasie skończyć budowę gazociągu, który ominie ten kraj - podała w piątek agencja Reutera, powołując się na źródła.

Obecne porozumienie z Kijowem wygasa z końcem tego roku, a stanowisko Moskwy w sprawie nowej umowy o tranzycie gazu jest bardzo dalekie od tego, czego życzy sobie Ukraina oraz jej zachodni partnerzy - twierdzi Reuters.

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
prawieanonim
poniedziałek, 29 lipca 2019, 14:03

Teraz wyraźnie widać jak problemy z NS2 odbijają się czkawką. Kolejna umowa z największym wrogiem oznacza że Rosjanie są pod ścianą.

Niuniu
niedziela, 28 lipca 2019, 08:01

Kolego Jurku - ci "zachodni" partnerzy Ukrainy to przede wszystkim Polska. Przypominam, że już Premier Kopacz podarowała naszym przyjaciołom od Bandery 100 mln euro na dostosowanie ich elektrowni węglowych do Naszego Polskiego węgla. Ale nic z tego nie wyszło czym zresztą nie ma co się martwić - Polskiego węgla nie starcza nawet dla Polskich elektrowni a co dopiero mówić o darmowych dostawach na Ukrainę. A później bylo jeszcze lepiej - Duda podczas pierwszej wizyty w Kijowie przywiózł z sobą gościniec - 1 mld euro "kredytu" na co już Nam nie powiedział. Ale pewnie z tego finansowała Ukraina zakupy gazu w Polsce. I tej kasy też nie zobaczyliśmy z powrotem. A wcześniej był inwestycje Polskiego "biznesu" np PKO BP - efekt ten sam tzw. "czarna dziura". Chyba coraz wyraźniej widać dla czego "majda" się tak łatwo udał. Rosjanie widocznie już wtedy zrozumieli, że nie stać ich na Ukrainę.

Szach mat w jednym ruchu.
wtorek, 30 lipca 2019, 09:20

Kolego niuniu na twoim miejscu ,aż tak bardzo bym się nie przejmował naszą Polską. My sobie damy radę . Wiesz mi po gazie ,ropie przyjdzie czas na wągiel jak to się mówi na śląsku!! W końcu stacji benzynowych ,gazowych i kopalń na świecie od groma.

Jurek
sobota, 27 lipca 2019, 14:38

Niech zachodni partnerzy wyrównają straty Ukrainy spowodowane utratą tranzytu, chcieli Ukrainy w swojej strefie wpływów to niech ją utrzymują a nie oglądają się na Rosję

Tweets Energetyka24