Szyld Orlenu ponownie w Niemczech

28 lutego 2020, 16:07
840_472_matched__pjxg1j_840472matchedp3ox6v840472matchedp3iou2ORLEN
Fot. PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

Po kilkunastu latach szyld Orlenu ponownie pojawia się w Niemczech - poinformował w piątek prezes płockiego koncernu Daniel Obajtek.

"Po kilkunastu latach szyld @PKN_ORLEN ponownie pojawia się w Niemczech! To kolejny etap budowania rozpoznawalności naszej marki na rynkach zagranicznych" - czytamy w piątkowym wpisie na Twitterze Obajtka. Wpis ilustrowany jest zdjęciem stacji paliw nieopodal Berlina, nad którą góruje logo polskiego koncernu. 

Stacja, która widnieje na zdjęciu znajduje nieopodal Berlina. "Pierwsza stacja "Stop Cafe" będzie otwarta 22 kwietnia w Seeberg Ost, koło Berlina. Obecnie na rynku niemieckim mamy 585 stacji, w tym jedną pod marką Orlen" - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska.

Stacje w formacie co-brandingu łączącym lokalną markę „star” z logiem Orlenu działają już w każdym niemieckim landzie. W listopadzie ub. roku pierwsza stacja z połączonym logotypem obu marek została otwarta przy Landsberger Straße 447 w Monachium. 

Jak dodała Zakrzewska, koncern planuje, by za dwa lata jego wszystkie zagraniczne stacje działały pod logo Orlenu.

Grupa ORLEN na rynku paliwowym w Europie Centralnej ma ponad 2 800 stacji. W Czechach i na Słowacji działa pod marką Benzina Grupa Orlen (416 w Czechach i 8 na Słowacji), natomiast na Litwie pod marką Orlen. Na rynku niemieckim stacje paliw funkcjonują pod marką Star Grupa Orlen.

Na Litwie polski koncern ma 26 stacji paliw. W tym roku spółka planuje postawić tam rok trzy nowe stacje, ma też pięć miejsc przygotowanych do procesu inwestycyjnego. W połowie lutego prezes Daniel Obajtek zapowiadał, że docelowo sieć detaliczna Orlenu na Litwie powinna liczyć 70-80 stacji. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
zeus89
poniedziałek, 2 marca 2020, 14:44

Orlen naprawdę ma szansę na przejęcie sporego rynku w Europie. Och ile ja się hejtu oczytam od pożytecznych i.di....tów, którzy na samą myśl, że coś Polskiego może się wybić dostają piany na ustach. Nie mniej smutne, że w Polsce zagraniczne koncerny bez żenady wchodzą ze swoim logiem, a my musimy kryć się za granicą za innymi logami bo inaczej nikt tam nie będzie kupował.

ZBLE
poniedziałek, 2 marca 2020, 12:36

Te komentarze to jak za Komuny a moze redaguje - sam sołtys bo po wynikach i kursie akcji widac cos innego. Zresztą porównując węgierski MOL ktorego zysk za 2019r, wyniósł 2.5 mld dolarow a nieudolnie zarzadzany Orlen ktory wypracował w 2019r aż 1,5 mld zlotych to delikatnie mozna okreslic KATASTROFA - ale czego sie spodziewać po rzadach sołtysa

zeus89
poniedziałek, 2 marca 2020, 23:40

Za to twój komentarz jest dokładnie tym co napisałem wyżej. To, że Orlen nie jest najpotężniejszą spółką na świecie nie umniejsza w żaden sposób tego, że z roku na rok ma coraz lepsze wyniki i się rozrasta.

Olaf
sobota, 29 lutego 2020, 21:42

Orlen powinien stać się inicjatorem i w najbliższym czasie monopolistą w dystrybutorach wodoru na stacjach... i produkcji wodoru dla Europy środkowej i wschodniej.Rząd zamiast utopijnych planów produkcji 1000 000 pojazdów elektrycznych powinien dofinansowywać pojazdy lub instalacje wodorowe jak od wielu lat California.Tankuje się tak samo jak LPG...a z produkcją akumulatorów do aut już jest przestój-patrz skoda... auta elektryczne to gadżet do napędzania pieniędzy ,,nowością, firmom motoryzacyjnym (dlaczego prsy taim postępie w telefonach czy źródłach led nadal nie ma akumulatorów co działają dzień-tydzień-dwa-miesiąc.Niby prąd tańszy ale trzeba go wyprodukować...to samo baterie...baterie wymieniać po 10-15 latach... recyklingować a auta o 1/3 ceny droższe!!.wodór powstaje w procesie produkcji paliw jako odpad na tą chwilę...a w przyszlości jako prosta synteza.

Dumny z Orlenu
sobota, 29 lutego 2020, 21:16

Ten Obajtek to chyba z niba spadł rzadowi...nie dość że gość ma wizje...Lotos Ruch ..inne...efekty finansowe są... to firma jako jedna z nieliczych Polskich powolij wyłania się na światowym forum.Do tego facet mówi z pasją i słucha się go z przyjemnością-mówi mądrze realnie mimo iż wizjonersko.Myśle że jak zrobicie nowoczesne stacje paliw za granicą z kompresorami...czystymi wc...stacjami ładowania... nowoczesnymi rozwiązaniami jak panele sloneczne ośqietkenie led ..miła obsluga...szybkie dobre i różne przekąski...Polskie słodycze (o niebo lepsze od Szwajcarskich czy Austriackich ) czystość czystość i jeszcze raz czystość to macie szanse zawojować europe srodkową i wschodnią.Shell..BP za granicą to często nawet kompresora nie mają.Na stacje jade tankować ale jak widzę brudne wc smród i nie miłą obsługę,nie sprawny kompresor... to stacja ma przegrane.Narazie w czystości stacji w Polsce BP wiedzie prym ale po nim jest Shell i nasz Orlen. Oby więcej prezesów w państwowych firmach jak pan Obajtek...a nie znajomków polityków co zarządzali wlasnym biurkiem tylko.

Nysa
piątek, 28 lutego 2020, 18:07

Brawo Orlen ! Tak trzymać !

Tweets Energetyka24