Rzecznik Putina skomentował słowa Donalda Trumpa nt. cen ropy

20 marca 2020, 16:39
Zrzut ekranu 2020-03-20 o 16.30.42
Fot. www.kremlin.ru

Rosja zwróciła uwagę na oświadczenie prezydenta Trumpa dotyczące spadku cen ropy naftowej - powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik Władimira Putina.

„Jeśli chodzi o wypowiedzi prezydenta Trumpa, to zwróciliśmy na nie uwagę. Rzeczywiście, wiele firm cierpi z powodu niskich cen ropy. Wiemy, że ogromny sektor naftowy w USA znajduje się obecnie w trudnej sytuacji (…) To poważny kryzys, my też to rozumiemy” - stwierdził Pieskow.

Pełne troski i współczucia oświadczenie Kremla jest swego rodzaju „odbiciem piłeczki” do prezydenta Donalda Trumpa. Był on łaskaw niedawno stwierdzić m.in., że USA zainterweniują w spór, jeśli uznają, że przyszedł na to czas, natomiast obecna sytuacja jest trudna dla Arabii Saudyjskiej, ale „rujnująca” dla Rosji, której gospodarka opiera się na sprzedaży węglowodorów.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Po trzecie sankcje
niedziela, 22 marca 2020, 18:04

Zamiana dostawcy w dobie spadku zapotrzebowania wcale nie jest taka prosta i oczywista jak niektórym się wydaje. Niedawno ktoś z Orlenu powiedział że stacje sprzedają około 50% tego co zwykle. Jeśli tak jest w istocie to można założyć że przerób ropy też spadł co najmniej o 40%. Każda szanująca się firma petrochemiczna ma kilkadziesiąt procent dostaw w kontraktach długoterminowych, które mają widełki ilości dostaw. Dzisiaj może się okazać, że nawet kupując minimalną ilość zawartą w kontraktach, kupujący kupuje więcej niż realnie zużywa. Dlatego nie przewiduję jakiejś skokowej zmiany kierunków dostaw z tygodnia na tydzień.

Niuniu
niedziela, 22 marca 2020, 07:19

GB- USA nawet w szczycie zimnej wojny, za Regana nie nakładały sankcji na eksport surowców z Rosji. A po za tym co znaczy wg. Ciebie, że będzie spokój? Obecny spadek cen ropy wynika głownie z niedogadnia się OPEC+ z Rosją i z recesji spowodowanej virusem. Ogółem nadwyżka ropy na rynku to pewnie kilka milionów baryłek dziennie. Eksport Rosji jest zapewne większy niż nadwyżka na renku. Co by było teoretycznie z cenami ropy jeśli zabraknie na rynku rosyjskiego eksportu? Nawet nam w Polsce zabrakło by ropy bo możliwości terminala morskiego są mniejsze niż dostawy rosyjskie rurą. A kolegą "martwiącym" się budżetem Rosji i kursem rubla radzę zainteresować się kursem złotego i perspektywami Naszej gospodarki i Naszego budżetu. Nie jesteśmy eksporterem ropy a złoty też poleciał ostro w dół.

GB
sobota, 21 marca 2020, 23:20

W sumie to Trump powinien nałożyć sankcje na cały rosyjski przemysł wydobywczy i będzie spokój.

Pan Ferdek
piątek, 20 marca 2020, 23:16

W sumie bardzo delikatnie potraktował pan Pieskow wynurzenia prezydenta Trumpa. Pełny profesjonalizm dyplomatyczny.

Szach mat w jednym ruchu.
sobota, 21 marca 2020, 07:59

Tak tak rosjanie są znani z pełnego profesjonalizmu. Od wieków czy to politycy czy dyplomaci czy sołdaci....! Od wieków przekonali się o tym bałtowie,finowie,tatarzy,ukraińcy,polacy ,rumuni i wiele innych nacji. A nawet sami rosjanie? Stąd pewnie niesamowity standard życia, niesłychana demokracja,wolność,gospodarka! Taki russian standard?

Gazda z Radomia
piątek, 20 marca 2020, 21:11

Strach na Kremlu? Zasiarczonego Urals a nikt nie chce a spada do 15 usd baryłkę czyli 182 litry Putin dodrukuje rubla ktory chodzi jyz po 85 do usd z 65 A potem rezerwy 490mld usd

Tweets Energetyka24