PKN Orlen z nagrodą za najlepszego pracodawcę

1 lutego 2019, 10:32
Wawa_1536-Lazurowa_2925 3
Fot. PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


PKN Orlen po raz ósmy został uhonorowany tytułem TOP Employers przyznawanym za najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej. Tytuł ten, jak podkreśla spółka, potwierdza jej wysoką pozycję wśród najlepszych pracodawców w Polsce.

"Eksperci Top Employers Institute po raz kolejny uznali PKN Orlen za firmę spełniającą najwyższe standardy w zakresie polityki personalnej" - poinformował w piątek płocki koncern. Zaznaczył przy tym, że przyznany "po raz ósmy z rzędu" tytuł "potwierdza wysoką pozycję spółki w gronie najlepszych pracodawców w Polsce".

PKN Orlen przypomniał, że certyfikat TOP Employers przyznawany jest jedynie na rok, a wcześniejsze badanie składa się z kilku etapów m.in. walidacji, audytu najlepszych praktyk HR oraz finalnej certyfikacji. Koncern wyjaśnił jednocześnie, iż eksperci TOP Employers Institute "przyglądają się zarówno wynagrodzeniom i benefitom, systemowi premiowania, rozwojowi i szkoleniom, jak i kulturze organizacyjnej firmy".

"Wyróżnienie przyznane po raz ósmy nie trafia do koncernu przypadkiem. Oznacza, że pod względem stosowanych u nas praktyk kadrowych, utrzymujemy najwyższe światowe standardy i wyznaczamy trendy. Dlatego trafiają do nas najlepsi specjaliści z branży. Inwestujemy w ich rozwój, dostosowujemy obowiązki do możliwości i potrzeb pracowników, słowem dbamy o ergonomię. W ten sposób zapewniamy komfort, który przekłada się na jakość pracy i przynosi wymierne korzyści dla całej firmy" – podkreśliła dyrektor wykonawczy ds. kadr w PKN Orlen Wioletta Kandziak cytowana w komunikacie spółki.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że Top Employers Institute "od ponad ćwierćwiecza przyznaje certyfikaty na całym świecie, badając warunki pracy stworzone przez pracodawców oraz realizowaną politykę personalną". "Audyt prowadzony przez ten niezależny instytut gwarantuje szerokie spektrum badania poprzez kompleksowy przegląd procesów, możliwość porównania z innymi organizacjami oraz weryfikacje na zgodność z najlepszymi rynkowymi standardami" - dodał płocki koncern.

Jak zaznaczył PKN Orlen, "certyfikat Top Employers jest przyznawany wyłącznie organizacjom, których oferta dla pracownika spełnia najwyższe standardy międzynarodowe".

PKN Orlen jest największym, strategicznym podmiotem branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce i jednym z największych w Europie. Grupa Orlen posiada spółki w Niemczech, Czechach, na Litwie i w Kanadzie. W zakładzie głównym koncernu w Płocku zatrudnionych jest ponad 4,5 tys. pracowników, a w całej grupie Orlen ponad 19,5 tys.

ML/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Szymon
piątek, 1 lutego 2019, 16:16

Według mnie ocena Orlenu z boku i zachwycanie się tą firmą jest mocno przereklamowane. Są działy które są dobrze płatne w Orlenie ale zwykłym kasjerom na stacjach pesnsje są obcinane na każdym kroku, za wszystko można dostać mandat poza tym pensje nie rozpieszczają. Stacja jeśli ma dobry miesiąc i mnóstwo klientów to pracownicy maja po te 2 tysiące zł na rękę ale jeśli słaby miesiąc to 1700-1800 a co to ma być za pesnja jesli pracuje sie w święta, w weekendy nawet te z zakazem handlu w niedziele. Ostatnio podczas wizyty menadżera gdy jedna z osób wytnęła mu niskie płace i że w biedronce więcej sie zarabia opryskliwie odpowiedział że niech idzie do biedronki pracować. Ponad to największa firma w Polsce kasjerom nie robi paczek na święta, nie kupuje obuwia to stania za ladą ani nie oferuje żadnych dodatkowych pakietów. Pracownicy zmuszani są przez kierowników stacji do wybijania towarów które wychodzą w minusie. Uważam że zachwalanie się Orlenem jest tak bardzo przereklamowane że aż żal czytać ten artykuł.

Reklama
Tweets Energetyka24