Reklama

Ropa

Orlen uruchomił prozdrowotne infolinie dla mieszkańców Płocka i okolic

Fot.: PKN Orlen
Fot.: PKN Orlen

PKN Orlen uruchomił infolinie dla mieszkańców Płocka i powiatów płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Umożliwią one łatwy dostęp do informacji np. o kierunku rozpoznania chorób oraz konsultacji i leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii i w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc.

Informując w czwartek o projekcie infolinii, PKN Orlen podkreślił, że powstały one w ramach programu prozdrowotnego wdrożonego przez płocki koncern w 2019 r. przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i ze specjalistycznymi placówkami medycznymi.

PKN Orlen podał, że infolinie obsługują konsultanci "pełniący rolę nawigatorów ds. profilaktyki i diagnostyki". Ich zadaniem jest przedstawienie ścieżki postępowania w kontakcie z lekarzem i bezpośrednio z pacjentem. Mają oni również przekazywać informacje o możliwościach i kierunku dalszej diagnostyki, konsultacji i leczenia.

"Inwestowanie w zdrowie zawsze się opłaca. Nowatorski projekt, na którego realizację jako dobry i odpowiedzialny sąsiad przeznaczymy 10 mln zł, pozwoli w ciągu sześciu lat udzielić ponad 20 tys. specjalistycznych konsultacji i porad pacjentom z Płocka oraz przyległych powiatów, którzy często są także naszymi pracownikami" – powiedziała cytowana w komunikacie spółki dyrektor biura relacji z otoczeniem PKN Orlen Agata Górnicka,. Nawiązała tym samym do założeń i kosztów zainagurowanego przez koncern w 2019 r. programu prozdrowotnego.

Górnicka zaznaczyła, że projekt infolinii rozpoczyna "wdrażanie konkretnych rozwiązań" w ramach tego programu. "Uruchomienie infolinii wspierającej szybką diagnostykę jest pierwszym krokiem w kierunku zmniejszenia ryzyka zachorowania mieszkańców na nowotwory" – podkreśliła dyrektor Górnicka.

Koncern przypomniał, że głównym celem programu, który realizuje on przy udziale placówek medycznych, "jest wzmocnienie współpracy pomiędzy ośrodkami, wczesne diagnozowanie objawów chorób, propagowanie przyjętych standardów leczenia, a także działania edukacyjno-społeczne motywujące do wprowadzenia zmian w stylu życia". "Wdrożenie specjalnej infolinii dedykowanej dla mieszkańców Płocka i powiatów: płockiego, gostyńskiego i sierpeckiego stanowi istotny element wsparcia programu prozdrowotnego" – zaznaczył PKN Orlen.

Kontakt z nawigatorami jest możliwy telefonicznie od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 16.00, a także drogą mailową. Opłaty za połączenia telefoniczne liczone są według standardowej taryfy operatora osoby dzwoniącej. Nawigatorzy dostępni są w Narodowym Instytucie Onkologii przy ul. Roentgena 5 w Warszawie: ds. profilaktyki tel. (22) 546-31-11, e-mail: [email protected] oraz ds. diagnostyki tel. (22) 546-33-77, e-mail: [email protected], a także w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Płockiej 26 w Warszawie: tel. (22) 431-23-50 lub (22) 431-23-06 oraz tel. kom. 882-36-44-15 lub 882-36-44-17, e-mail: [email protected].

W informacji PKN Orlen o projekcie infolinii koncern podał m.in., że w sprawie dodatkowego wsparcia diagnostycznego lub specjalistycznej konsultacji lekarz prowadzący pacjenta może zwrócić się, pisząc na adres [email protected].

W połowie września 2019 r. PKN Orlen podpisał z Centrum Onkologii – Instytutem im. M. Skłodowskiej-Curie umowę na realizację programu zdrowotnego dla mieszkańców Płocka i okolicznych powiatów. W podpisaniu umowy uczestniczył wtedy minister zdrowia Łukasz Szumowski, który objął patronat nad zainicjowanym programem prozdrowotnym.

Koncern zapowiedział wówczas, że projekt będzie wdrażany także przy współpracy Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. PKN Orlen zadeklarował przy tym, że na jego realizację przeznaczy 10 mln zł, a w ciągu sześciu lat pieniądze te trafią m.in. na monitorowanie stanu zdrowia, profilaktykę i leczenie chorób.

W czerwcu i w październiku 2019 r. koncern zorganizował w Płocku Miasteczko Zdrowia, gdzie mieszkańcy miasta i sąsiednich powiatów mogli skorzystać z darmowych badań i z konsultacji medycznych.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama