Obajtek: droga do przejęcia 100 proc. akcji Ruch przez Orlen jest otwarta

30 sierpnia 2019, 13:10
840_472_matched__pniycw_840472matchedp6all11200650matchedp4lyuyDanielObajtek
Fot. www.me.gov.pl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Droga do przejęcia 100 proc. akcji Ruchu-u przez PKN Orlen jest otwarta. Widzimy w tym projekcie duży potencjał - poinformował na Twitterze w piątek prezes naftowej spółki Daniel Obajtek.

W kwietniu Alior Bank, PKN Orlen i PZU zawarły porozumienie w sprawie warunków transakcji dotyczącej przejęcia spółki Ruch. Porozumienie zakładało, że bank przejmie 100 proc. akcji Ruchu, a następnie sprzeda je PKN Orlen. Alior Bank zamierzał przejąć akcje w sposób uzgodniony z PKN Orlen, przy czym do przejęcia miało dojść po prawomocnym zatwierdzeniu układu w ramach przyspieszonych postępowań układowych.

Ruch poinformował w piątek, że Sąd Okręgowy wydał prawomocne postanowienie zatwierdzające układy Ruchu-u z wierzycielami. Sąd zatwierdził propozycję umorzenia 85 proc. wierzytelności w stosunku do wydawców będących wierzycielami, w stosunku do których zadłużenie spółki wynosiło co najmniej 1 mln zł na dzień otwarcia tego postępowania oraz umorzenie 50 proc. wierzytelności mniejszych wierzycieli, wobec których spółka miała zadłużenie w wysokości powyżej 100 tys. zł na dzień otwarcia tego postępowania.

Zdaniem Obajtka decyzja sądu jest "ważna i konstruktywna". "Droga do przejęcia 100 proc. akcji RUCH SA przez PKN ORLEN jest otwarta. Widzimy w tym projekcie duży potencjał" - napisał Obajtek na Twitterze.

W maju warszawski sąd restrukturyzacyjny odmówił zatwierdzenia układów Ruchu z wierzycielami i uwzględnił wówczas niektóre zastrzeżenia części wierzycieli do układów - związane np. z powołaniem rady wierzycieli czy dostępem wierzycieli do informacji.

Ruch złożył w sierpniu 2018 roku wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego.

W połowie kwietnia tego roku wierzyciele Ruchu, objęci przyspieszonymi postępowaniami układowymi, zgodzili się na częściową redukcję swoich wierzytelności.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Reklama
Tweets Energetyka24