MSZ Iranu: zniesiono nakaz zatrzymania brytyjskiego tankowca

25 września 2019, 12:02
oil-tanker-336996_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu poinformowało, że w środę zniesiono nakaz zatrzymania brytyjskiego tankowca Stena Impero, zastrzegając przy tym, że śledztwo w sprawie statku jest w toku.

Procedura "zniesienia nakazu zatrzymania tankowca Stena Impero została dzisiaj zakończona, ale dochodzenie w sprawie niektórych jego naruszeń i szkód dla środowiska pozostaje otwarte" - napisał na Twitterze rzecznik MSZ Iranu Abbas Musawi.

"Właściciele i kapitan statku zobowiązali się na piśmie do przyjęcia decyzji sądu w tej sprawie" - dodał rzecznik.

19 lipca irańskie siły przejęły w Zatoce Ormuz pływający pod brytyjską banderą tankowiec Stena Impero za rzekome nieudzielenie pomocy mniejszej irańskiej jednostce, z którą miał się zderzyć. Dwa tygodnie wcześniej władze Gibraltaru zatrzymały irański tankowiec, podejrzany o łamanie unijnych sankcji wobec Syrii. Ten ostatni statek został zwolniony w sierpniu.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
andys
czwartek, 26 września 2019, 00:34

Iran postepuje rozsądnie i ugodowo. Ma okreslone pretensje do konkretnych statków, zatrzymuje je, tworzy protokół , wypuszcza zatrzymany statek pobierając swoista kaucje w postaci zobowiązania do akceptacji wyroku sadowego, wnosi sprawe do sądu. Prosto i logicznie. Armator zadowolony, statek nie stoi w porcie, a Iran czeka na wyrok sadu.

Kiks
środa, 25 września 2019, 14:32

Iran zaczyna być już śmieszny. Nie tędy droga.

Tweets Energetyka24