Premier Izraela: Irański program nuklearny przekroczył wszystkie czerwone linie

28 września 2021, 09:51
bennett
Fot. twitter/@naftalibennett
Energetyka24
Energetyka24

Irański program nuklearny przekroczył "wszystkie czerwone linie" - powiedział w poniedziałek izraelski premier Naftali Bennett na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podkreślił, że Tel Awiw "nie pozwoli" Teheranowi wyposażyć się w broń atomową.

"Program nuklearny Iranu osiągnął punkt zwrotny, podobnie jak nasza tolerancja dla niego - powiedział Bennett - W ostatnich latach Iran zrobił wielki krok naprzód w zakresie rozwoju programu nuklearnego oraz produkcji i możliwości wzbogacania uranu. Program broni nuklearnej Iranu znajduje się w krytycznym punkcie, wszystkie czerwone linie zostały przekroczone".

"Inspekcje zostały zignorowane - ostrzegał izraelski premier - Całe myślenie życzeniowe okazało się błędne. Iran obecnie łamie porozumienia z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej (MAEA) i robi to bez konsekwencji" - mówił Bennett podkreślając, że Izrael "nie pozwoli" Iranowi na zdobycie broni atomowej.

W swojej wypowiedzi Bennett określił także irańskiego prezydenta Ebrahima Raisiego mianem "rzeźnika".

Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Rawanczi zareagował na przemówienie izraelskiego premiera w zwięzłym tweecie. "Fobia wobec Iranu jest powszechna w ONZ" – napisał. Potępił "pełne kłamstw" słowa Bennetta i zwrócił uwagę, że Izrael nie ma prawa mówić o irańskim programie nuklearnym, bowiem posiada "setki głowic nuklearnych". 

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
MArio
środa, 29 września 2021, 13:43

Pilnujmy naszych F16 żeby przypadkiem nie leciały im na pomoc podczas nowej wojenki

AA
wtorek, 28 września 2021, 13:38

Nie wyszło z Perską Wiosną więc próbują wepchnąć świat do kolejnej wojny

czwartek, 30 września 2021, 11:57

Oj czyzby znowu Rosja podjudzała Iran do wojenki?

DDR
wtorek, 28 września 2021, 13:36

Izrael posiada broń atomową bez zgody Iranu

Valdore
czwartek, 30 września 2021, 12:00

A Rosja bez zgody Polski i co ty na to?

Chyży Rój
wtorek, 28 września 2021, 12:49

Czyżby wojna wisiała w powietrzu?

Ktokolwiek
wtorek, 28 września 2021, 12:31

Jakie granice przekroczył program nuklearny Izraela? I kiedy to się stało? Czy wzywanie Izraela do denuklearyzacji to jest antysemityzm? Odpowiedzi nie oczekuję (jak Kali ukraść krowy to dobrze).

Valdore
czwartek, 30 września 2021, 11:59

A jakie granice przekroczył nuklearny program Rosji, I czemu Rosja ukradła broń jądrową z USA czy żadanie denukleryzacji Rosji to rusofobia czy rozsądek. Odpowiedzi nie oczekuję bo tego i tak nie pojmiesz.

Tweets Energetyka24