Reklama

Gaz

Uniper i Mitsui OSK wybudują pływającą instalacje LNG

Fot. Ken Hodge/Flickr/CC3.0
Fot. Ken Hodge/Flickr/CC3.0

Niemiecki Uniper i japońskie linie Mitsui OSK (MOL) podpisały umowę na budowę pływającej jednostki regazyfikacyjnej (PRGU) dla projektu LNG w Wilhelmshaven o wydajności 10 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie – podaje w komunikacie Uniper.

"MOL i LTW (spółka zależna Uniper – przyp. red.) podpisali umowę na budowę i czarter statku do transportu skroplonego gazu ziemnego - pływającej jednostki regazyfikacyjnej (PRGU) - dla planowanego terminalu LNG w Wilhelmshaven na Morzu Północnym" - czytamy w komunikacie.

Instalacja zostanie zbudowana w stoczni południowokoreańskiej firmy DSME (Daewoo Shipbuilding Marine Engineering Co., Ltd.- przyp.red.), a następnie LTW będzie ją czarterować przez 20 lat. Zostanie zacumowany w pobliżu Wilhelmshaven, regazyfikowany LNG z instalacji przez krótki gazociąg łączący trafi do specjalnych obiektów na lądzie, a stamtąd do niemieckiego systemu przesyłowego.

"Terminal LNG w Wilhelmshaven to długoterminowy projekt, który koncentruje się na prognozach znacznego wzrostu popytu na import gazu w Niemczech i Europie w nadchodzących latach. W oparciu o wieloletnie doświadczenie Unipera w europejskim biznesie gazowym i zarządzaniu projektami, LTW realizuje projekt terminalowy w Wilhelmshaven, aby zapewnić firmom z całego świata dostęp do europejskich klientów, a także otworzyć nowy łańcuch dostaw dla klientów" – mówi w oświadczeniu szefa Unipera, Davida Brysona.

Pojemność terminalu LNG w Wilhelmshaven wyniesie około 10 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Uniper i Mitsui OSK uzgodnili jego budowę pod koniec 2018 r., A następnie poinformowano, że terminal może rozpocząć pracę nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 r.

Reklama

Komentarze

    Reklama