Renault i Dongfeng zaprezentują swój pierwszy samochód elektryczny

28 września 2018, 14:06
car-3322152_640
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Spółka joint venture Renault i Dongfeng Motor Group zaprezentuje w przyszłym roku swój pierwszy elektryczny samochód przeznaczony na chiński rynek. Do 2022 roku planuje dwa kolejne bezemisyjne modele.

O zamiarach Dongfeng Renault Automotive poinformował prezes Renault na Azję i jednocześnie szef spółki joint venture Francois Provost. Nie podał jednak szczegółów dotyczących planowanego pojazdu.

Jednak według informacji lokalnych władz w prowincji Hubei w środkowych Chinach chodzi o mały i tani samochód elektryczny. Pojazd będzie produkowany w fabryce w Szyjen pod nową marką planowaną dla Dongfeng-Renault.

Spółka powstała w 2013 roku. Rozpoczęła produkcję w 2016 roku i obecnie w Szyjen powstają modele Renault Koleos i Kadjar. W pierwszej połowie roku sprzedano ponad 37 tys. pojazdów.

W ciągu czterech lat Dongfeng-Renault planuje wypuścić na rynek dziewięć nowych modli w tym trzy elektryczne. Spółka zakłada, że do 2022 roku będzie sprzedawać do 400 tys. egzemplarzy.

W grudniu ubiegłego roku francuski koncern utworzył w Chinach wraz z Brilliance Jinbei Automobile inną spółkę joint venture. Ma produkować pojazdy wielozadaniowe i vany. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
LNG second
poniedziałek, 1 października 2018, 03:11

Wyciek technologii do Chin jest główną przyczyną wojny handlowej na linii Chiny - USA. Wygląda na to, że USA przestraszyły się utraty prymatu technologicznego na skutek próby wdrożenia przez Chiny planu rozwoju \"Made in China 2025\". Chińczycy bardzo metodycznie zdobywają kolejne przyczółki ...

Tweets Energetyka24