Rekordowe dostawy rosyjskiego diesla na Ukrainę

12 sierpnia 2019, 15:39
1024px-Вагон-цистерна_для_нефти_и_светлых_нефтепродуктов_f005
Fot.: commons.wikimedia.org

Lipiec zakończył się na Ukrainie rekordowo wysokim importem rosyjskiego diesla. Wzrost wyniósł aż 20,5% w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Rośnie również import z rafinerii Orlenu.

Wyjątkowo wysoki import rosyjskiego diesla jest rezultatem specjalnych ceł wprowadzonych przez Ukrainę na import większości rosyjskich towarów, w tym oleju napędowego. Rosyjskie spółki zajmujące się eksportem tego paliwa na Ukrainę postanowiły zgromadzić zapasy jeszcze przed wejściem przepisów w życie.

Przedstawiciel prezydenta Ukrainy w rządzie Andrij Herus stwierdził, że w przyszłości spadek dostaw z Rosji zostanie zrekompensowany przede wszystkim wzrostem importu z Białorusi oraz państw UE. Już teraz rafineria w białoruskim Mozyrzu zwiększy swój przerób, odkładając jednocześnie o kilka miesięcy planowany remont. Obserwowany jest również wzrost importu z Litwy, gdzie działa rafineria należąca do spółki-córki PKN Orlen.

KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Szach mat w jednym ruchu.
środa, 14 sierpnia 2019, 00:33

Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem! Mam wrażenie,że dzięki zmianie przepisów otwiera się szansa dla nas!

miłośnik BBC
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 23:42

No jakże to tak? Kupują od wroga z którym toczą wojnę?

Irek
wtorek, 13 sierpnia 2019, 02:04

Niby wojna na wschodzie ale interesy muszą być. To jest chyba wojna regionalna a reszta obu państw ma swoje interesy

Qwer
wtorek, 20 sierpnia 2019, 11:04

Wojna wojną , polityka polityką A interes to interes czyli zysk , podobnie ma się embargo europejskie na Rosję A Niemcy i tak robią interesy na dnie Bałtyku z Rosją i nie tylko tam

Tweets Energetyka24