Rada nadzorcza JSW obraduje nad zmianami w zarządzie spółki

10 stycznia 2019, 13:03
biuro-zarzadu-02-fot-dawid-lach
Fot.: JSW
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) nie zdjęła z porządku czwartkowych obrad punktu dotyczącego możliwych zmian w zarządzie spółki – podali związkowcy powołując się na informacje od swoich przedstawicieli w radzie.

Według związków, tym samym nadal nie ma pewności, czy prezes JSW Daniel Ozon zachowuje swoje stanowisko. Na decyzje rady w tej sprawie przed siedzibą JSW w Jastrzębiu-Zdroju czeka w czwartek od ok. 10 rano blisko 200 związkowców, którzy domagali się usunięcia z programu posiedzenia rady punktu dotyczącego dokonania zmian w zarządzie spółki, sprzeciwiając się możliwemu odwołaniu ze stanowiska prezesa Ozona.

Posiedzenie rady nadzorczej JSW rozpoczęło się w czwartek krótko po południu. Niedługo potem związkowcy otrzymali od swoich przedstawicieli w radzie informację, że w przyjętym przez radę programie czwartkowego posiedzenia znalazł się punkt dotyczący zmian w zarządzie spółki. Jak tłumaczyli, może to dotyczyć zarówno odwołania ze stanowiska prezesa Ozona, jak i przyjęcia złożonej w środę rezygnacji wiceprezesa ds. finansowych Roberta Ostrowskiego.

Związkowcy nie godzą się na – jak to określają – wyprowadzanie pieniędzy ze spółki na projekty niezwiązane z jej działalnością. W obecnym prezesie spółki, kierującym JSW od marca 2017 r. Danielu Ozonie, związki upatrują gwaranta stabilności oraz zarządzania zgodnego z interesem firmy i jej pracowników.

Według nieoficjalnych informacji, przekazywanych w czwartek rano przez część związkowców, środowe nieformalne rozmowy dotyczące sytuacji JSW miały zakończyć się ustaleniem, że rada nadzorcza nie podejmie w czwartek decyzji w sprawie odwołania Daniela Ozona ze stanowiska. Ostatecznie - jak podali związkowcy - punkt dotyczący możliwych zmian w zarządzie spółki znalazł się w czwartkowym porządku obrad rady.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24