Putin: Na Krym wkrótce popłynie rosyjski gaz

23 grudnia 2016, 15:01
Fot. www.kremlin.ru
Energetyka24
Energetyka24

Zakończono prace związane z połączeniem gazowym pomiędzy Rosją, a Krymem. Przesył surowca rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch - trzech dni - poinformował Władimir Putin.

„Chcę poinformować, że Chernomorneftegaz zakończył prace nad dołączeniem Krymu do systemu transportu gazu” - powiedział Władimir Putin. Dodał, że w ciągu 2-3 najbliższych dni zakończą się także prace po rosyjskiej stronie i rurociągami popłynie surowiec. 

Gazociąg, o którym mówi rosyjski przywódca ma długość 400 kilometrów i jest niezbędny dla dostaw „błękitnego paliwa” do budowanej elektrociepłowni w Symferopolu i Sewastopolu.

Zobacz także: Eksport gazu z Polski na Ukrainę - realna szansa, czy iluzja?

Zobacz także: Litwa: Sąd podtrzymuje rekordową grzywnę dla Gazpromu

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
trydna sprawa
niedziela, 25 grudnia 2016, 17:56

Poroszenko i Macierewicz zapewne tak. Oni wierzą w Krym ukraiński. Tyle, że on tyle był zawsze ukraiński jak nam należne są Inflanty.

nad wyraz rozbawiony
sobota, 24 grudnia 2016, 11:14

Przecież to zupełnie naturalne, że na ROSYJSKI Krym będzie dostarczany ROSYJSKI gaz ziemny. Dodam, że nowe elektrociepłownie na ROSYJSKIM Krymie będą posiadały ogólną moc 940 MW. Gazociąg idący dnem Cieśniny Kerczeńskiej został zbudowany przez ROSYJSKI koncern „Strojgamontaż"... Mieszkańcom ROSYJSKIEGO Krymu życzę wszystkiego najlepszego w Święta Bożego Narodzenia! С Рождеством Христовым! От всего сердца желаю Вам счастья, здоровья, успехов и радостных праздничных дней.

cojatamwiem
niedziela, 25 grudnia 2016, 19:54

Mylący propagandowy tytuł "Na Krym wkrótce popłynie rosyjski gaz". Prawda jest taka, ze na Krym cały czas dostarczany był i jest rosyjski gaz. Ale do tej pory tranzytem przez Ukrainę, co pozwalało Ukraińcom co jakiś czas blokować jego dopływ. Teraz Krym zyskuje bezpośrednie połączenie z Rosją gazociągiem przez cieśninę kerczeńską.

turyst 24.12.2016
sobota, 24 grudnia 2016, 10:50

Brawo, jak szybko Rosja ulepsza infrastrukturę na Krymie, rozwiązano problem z woda, energią elektryczna, gazem i buduje się most, który połączy Krym z Rosją. Robi to wrażenie.