"Puls Biznesu": e-samochód widmo napędzany milionami

20 listopada 2018, 10:07
IMG_6290
Fot.: Energetyka24
Energetyka24
Energetyka24

Nie wiadomo, co słychać w sprawie polskiego samochodu elektrycznego, ale ElectroMobility Poland dostanie tym razem 40 mln zł na dalsze prace nad tym projektem - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".

"Kiedy dwa lata temu, w październiku 2016 r., powoływano spółkę ElectroMobility Poland (EMP), jej czterej udziałowcy mówili o tym chętnie. PGE, Tauron, Energa i Enea, czyli cztery państwowe firmy energetyczne, dały spółce na start 10 mln zł i zadanie stworzenia polskiego pojazdu elektrycznego" - przypomina "PB".

"Na początku 2018 r. udziałowcy dosypali jeszcze 20 mln zł, o czym kierownictwo EMP informowało m.in. na konferencjach prasowych. O kolejnym dokapitalizowaniu nie mówił nikt, dopóki informacja nie pojawiła się w raportach za trzeci kwartał, publikowanych przez udziałowców EMP" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak pisze gazeta, "z raportów wynika, że cztery firmy energetyczne postanowiły dorzucić spółce po 10 mln złotych, podwyższając kapitał z 30 mln złotych do 70 mln złotych".

"4 października walne zgromadzenie EMP podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki. Decyzja ta była przewidziana harmonogramem prac EMP oraz zgodna z jej biznes planem. Środki przekazane spółce przeznaczone są na realizację kolejnych etapów prac nad powstaniem polskiego samochodu elektrycznego" - przekazało "Pulsowi Biznesu" biuro prasowe PGE, w której warszawskim budynku EMP ma siedzibę.

O szczegóły dotyczące wydatków autorzy publikacji zapytali też EMP, jednak spółka ich nie podaje. "Szczegółowe informacje finansowe nie mogą być upublicznione ze względu na interes EMP oraz jej partnerów biznesowych" - mówi "PB" rzeczniczka prasowa EMP Aleksandra Baldys.

PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
block
poniedziałek, 26 listopada 2018, 13:20

Kluczowe są baterie. Czy mamy (Polska) w tym temacie jakieś odkrycia, pomysły, patenty ? Nic nie było w tym temacie mówione czy nagłaśniane ... więc chyba nasza rola ograniczy się do zaprojektowania "wózka" z niemieckim napędem i chińskimi bateriami. W 20 leciu międzywojennym w 2-3 lata powstawały konstrukcje lotnicze na miarę PZL 37 Łoś. A tu ... 3 lata i kolejne dofinansowanie.

Co z tym
wtorek, 20 listopada 2018, 13:10

Przecież WAT zrobiło już parę lat temu samochód napędzany wodorem

Tweets Energetyka24