„Przestępstwo środowiskowe” karane jak zabójstwo. Jest projekt zmiany kodeksu karnego

2 marca 2021, 11:52
forest-931706_1920(1)
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Nawet 25 lat więzienia będzie mogło grozić przestępcom środowiskowym, których działalność doprowadziła do śmierci człowieka - przekazali we wtorek przedstawiciele resortu klimatu i środowiska. Dodali, że taka kara mogłaby grozić np. za zatrucie źródeł wody niebezpiecznymi substancjami.

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka poinformował, że ministerstwo we współpracy z Głównym Inspektoratem Środowiska oraz resortem sprawiedliwości przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który istotnie będzie zaostrzać kary za przestępstwa przeciwko środowisku.

Kurtyka wyjaśnił, że wyższe kary grozić będą m.in. na nielegalny przywóz i składowanie odpadów niebezpiecznych.

image

 

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba poinformował, że projektowane przepisy przewidują m.in. możliwość zastosowania kary 25 lat więzienia za przestępstwa środowiskowe w wyniku których doprowadzono do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci człowieka.

Podkreślił, że taka kara mogłaby grozić np. za "gigantyczne w rozmiarach szkody, zagrażające życiu obywateli". Wyjaśnił, że mogłaby być ona zastosowana np. przy zatruciu źródeł wody niebezpiecznymi substancjami.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
mc.
środa, 3 marca 2021, 09:40

A podpalenie składowiska odpadów też będzie pod to podlegać ??? Bo jeśli TAK, ja bym podniósł karę do 35 lat.

Tweets Energetyka24