Prokuratura bada okoliczności zawarcia aneksu do kontraktu jamalskiego

31 października 2017, 13:44
Fot. www.gaz-system.pl
Energetyka24
Energetyka24

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo, którego celem jest wyjaśnienie okoliczności, w jakich zawarty został (w 2010 roku) aneks do tzw. kontraktu jamalskiego - informuje tvn24.pl.

W rozmowie z portalem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że postępowanie dotyczy: „(…) przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych w związku z negocjowaniem i podpisaniem niekorzystnej dla Polski oraz sprzecznej z prawem Unii Europejskiej umowy międzynarodowej na dostawy do Polski rosyjskiego gazu, czym działano na szkodę interesu publicznego”.

Dziennikarze tvn24.pl przedstawiają w dalszej części tekstu fragment dokumentu stołecznej Prokuratury Okręgowej, który wskazuje, że w całej sprawie badany jest także wątek korupcyjny z udziałem wicepremiera i ministra gospodarki oraz „innych funkcjonariuszy publicznych”.

W zależności od tego, czy udowodnione zostanie przyjęcie korzyści majątkowej, podejrzanym może grozić od 3 do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Woźniak: LNG może być realnym wsparciem dla lokalnych społeczności

Zobacz także: Ławrow: Nord Stream 2 dyskryminowany ze względów politycznych

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
k_z_s
wtorek, 31 października 2017, 14:12

Waldi P - pan się nie boi ?

Tweets Energetyka24