Prąd z elektrowni wodnych Taurona płynie do Santander Bank Polska

23 lipca 2020, 11:48
tauron_ekoenergia_elektrownia_eodna_w_pilchowicach
Fot. www.tauron.pl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Santander Bank Polska kupił zieloną energię od Taurona. Tym samym do końca 2021 roku bank będzie korzystał z prądu wytwarzanego w 100 procentach w elektrowniach wodnych. Pochodzenie energii gwarantuje certyfikat wydawany przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Kontrakt obejmuje sprzedaż zielonej energii do 538 punktów poboru, czyli oddziałów banku i centrów wspierania biznesu Santander Bank Polska.

- Coraz więcej firm chce mieć wpływ na to, z jakich źródeł pochodzi wykorzystywana przez nie energia – mówi Wojciech Ignacok, prezes zarządu Tauron Polska Energia. – Cieszę się, że Zielony Zwrot Taurona inspiruje naszych klientów, a nasza oferta produktowa odpowiada na ich potrzeby w zakresie wprowadzania konkretnych i wymiernych rozwiązań ekologicznych – dodaje.

EKO Premium to produkt chętnie wybierany przez klientów biznesowych Taurona. Energia elektryczna oferowana w ramach tego produktu pochodzi przede wszystkim z jednostek wytwórczych Grupy Tauron - 9 farm wiatrowych i 34 elektrowni wodnych. 5 farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW, spółka kupiła w 2019 roku.  

Klienci, którzy decydują się na EKO Premium, zyskują nie tylko pewność zakupu 100 proc. energii z OZE (w przepływie handlowym), ale także możliwość wyboru źródła lub źródeł energii. Na zakup energii produkowanej w elektrowniach wodnych zdecydował się również Santander Consumer Bank, który jest częścią Grupy Kapitałowej Santander Bank Polska.

- Jednym z filarów realizowanej strategii odpowiedzialnej bankowości Santander Bank Polska są „zielone finanse”. Chcemy nie tylko aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiego sektora energetycznego na zrównoważony, poprzez dostarczanie produktów i rozwiązań finansowych, które to umożliwią, ale również sami korzystać z produktów przyjaznych dla środowiska. Bardzo ważnym wyzwaniem jest zmniejszanie naszego śladu środowiskowego i węglowego. Decyzja o korzystaniu z zielonej energii była dla nas naturalnym krokiem na drodze do osiągnięcia zero emisyjności. Dlatego od początku 2020 roku korzystamy wyłącznie z prądu, którego produkcja nie powoduje wprowadzania do atmosfery dwutlenku węgla – zaznacza Paweł Dziedzina, Dyrektor Departamentu Zarządzania Środowiskiem Pracy w Santander Bank Polska. (Tauron)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24