Ponculjusz: Naimski zrobił z programu jądrowego swój prywatny folwark

17 czerwca 2021, 16:33
poncyljusz fb
Fot. Facebook.com/Paweł Poncyliusz
Energetyka24
Energetyka24

„Dzisiaj lejce, jeśli chodzi o elektrownię jądrową trzyma Piotr Naimski. I robi sobie to tak, jakby to był jego prywatny folwark. Jeśli ktoś oczekuje, że cała klasa polityczna będzie to kwitowała te działania, jest naiwny” – mówił podczas debaty nt. energetyki jądrowej Paweł Poncyljusz.

W debacie portalu Energetyka24.com „Atomowy plan B: Co jeśli nie zdążymy z elektrowniami jądrowymi?” wzięli udział: Paulina Matysiak z Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji, Paweł Poncyljusz z PO oraz Janusz Kowalski z klubu PiS.   

„Naimski sobie wszystko wybiera spod grubego palucha, jeśli chodzi o elektrownię jądrową. Ja nie widzę żadnych transparentnych procesów wyłaniania technologii, partnerów. To jest wszystko na zasadzie jakiś powiązań towarzyskich i chciejstwa pojedynczych osób” – powiedział Poncyljusz.

Polityk opozycji narzekał, że pomimo długoletniego i złożonego procesu budowy elektrowni jądrowej, władza nie informuje o procesie decyzyjnym w polskim programie jądrowym. Na te zarzuty zareagował poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który zadeklarował, że złoży do premiera wniosek o konsultacje ws. elektrowni jądrowej, w której wezmą udział wszystkie siły polityczne.

Reklama
Reklama

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
obserwator
piątek, 18 czerwca 2021, 11:03

Jak długo jeszcze będą trwać konsultacje, dywagacje i tym podobne brednie polityków co prowadzi do wyciągania przez wiele lat pieniędzy na te różne komisje. Brak konkretnych działań sprzyja korupcji która trwa w najlepsze a elektrowni jak nie ma tak nie ma. Uczepiliśmy się jak tonący brzytwy ameryki zamykając wszelkie inne drogi dla innych potentatów w budowaniu elektrowni atomowych może nawet na o wiele lepszych warunkach niż amerykańskich. Czas dobrze to przemyśleć.

MacGawer
niedziela, 20 czerwca 2021, 12:24

Gdyby el. jądrowa była potrzebna i opłacalna dawno by ją wybudowano. A skoro ciagle debatują to znaczy, że nikt nie wie po co to wszystko wiec nikt nie zapyta. I tak jak w "Misiu" Barei można zgodnie z prawem przelewać państwową kasę do prywatnych kieszeni.

Nysa
sobota, 19 czerwca 2021, 15:32

O wiele lepszych i tańszych np Rosatom , który wybudował ostatnio elektrownie atomową na Białorusi. Amerykanie już utracili zdolność do budowy elektrowni atomowych.

Tweets Energetyka24