Polskie Sieci Elektroenergetyczne apelują o zmniejszenie zużycia prądu w czasie upałów

7 sierpnia 2015, 18:06

Spółka PSE – odpowiadająca  za bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej na terytorium RP – alarmuje, że utrzymujące się wysokie temperatury mogą zakłócać prawidłowe funkcjonowanie infrastruktury elektroenergetycznej. W związku z powyższym wystosowano apel o ograniczenie zużycia prądu w okresach szczytowego poboru, tj. od godziny 11:00 do 15:00.

„Utrzymująca się fala upałów wpływa niekorzystnie na warunki pracy elektrowni i sieci elektroenergetycznej. Niski poziom rzek oraz wysoka temperatura powietrza i wody wykorzystywanej w obiegach chłodzenia powodują powstawanie coraz większych ograniczeń w produkcji energii elektrycznej” – czytamy w komunikacie Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Spółka podkreśla, że dokłada wszelkich starań, aby minimalizować ewentualne negatywne następstwa takiego stanu rzeczy i zapewnić prawidłowe działanie krajowego systemu przesyłowego ale jej możliwości są z oczywistych przyczyn stosunkowo skromne i ograniczone.

PSE S.A. to podmiot odpowiadający za bilansowanie systemu elektroenergetycznego RP oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Własnością spółki jest ok. 13 400 kilometrów linii oraz ponad 100 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.

(JK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Kilo
piątek, 7 sierpnia 2015, 18:37

Fala upalow? Raptem kilka dni cieplego lata...

Michał
niedziela, 9 sierpnia 2015, 10:01

Takie są skutki polityki Tuska polegającej na ograniczaniu polskich mocy wytwórczych, po myśli Rosji dążącej do zmuszenia nas do brania prądu od nich, a tym samym uzależnienia podobnie jak z gazem.

Tweets Energetyka24