Plan Morawieckiego: Polska weźmie przykład z Tesli

6 czerwca 2016, 12:31
Fot. Flickr/KPRM
Energetyka24
Energetyka24

Polska powinna zaistnieć w nowej rewolucji przemysłowej i rozpocząć produkcję na światową skalę autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Morawiecki nawiązując do swojego wystąpienia podczas spotkania "Klubów Gazety Polskiej", gdzie był pytany o stworzenie aut o napędzie elektrycznym, przypomniał, że gdy na świecie trwały rewolucje gospodarcze Polska w nich nie uczestniczyła, "bo walczyliśmy o istnienie własnego państwa".

"Teraz gdy mamy rząd Prawa i Sprawiedliwości, możemy konkurować na polach, na których tworzy się nowy układ sił w gospodarce. Takim obszarem jest m.in. produkcja autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym, wodorowym i mieszanym. Od kilku miesięcy w Ministerstwie Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Energii pracujemy nad takim projektem" - dodał wicepremier. (PAP)

Zobacz także: PGE na celowniku cyberprzestępców

Zobacz także: TGE: Coraz więcej transakcji na rynku gazu

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
zxcvbn
poniedziałek, 6 czerwca 2016, 22:19

Tak, tak, będziecie robić te samochody elektryczne tak samo jak odchodzicie od węgla, wizjonerzy rodem z klubów gazety polskiej.

chehłacz
poniedziałek, 6 czerwca 2016, 14:21

Premier Morawiecki prawie jak Elon Musk, tylko to "prawie" robi różnicę

Tweets Energetyka24