PiS stawia na atom. „Programem jądrowym zajmie się resort energetyki”

12 października 2015, 10:54

W wywiadzie dla tygodnika Wprost Paweł Szałamacha, który w przypadku wygranej PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych zostanie najprawdopodobniej ministrem gospodarki, twierdzi, że projekt jądrowy będzie kontynuowany, a nadzór nad nim przejmie nowopowstałe ministerstwo energetyki. 

PiS w przypadku wygranych wyborów parlamentarnych i sformowania rządu chciałoby utworzyć ministerstwo energetyki, na czele którego stanąłby najprawdopodobniej Piotr Naimski. Nowy resort miałby koordynować politykę energetyczną państwa i uzyskać w tym zakresie odpowiednie prerogatywy. Jak twierdzi Szałamacha w rozmowie z Wprost – wśród jego kompetencji znalazłby się także nadzór nad programem jądrowym. Zdaniem posła PiS: „Za parę lat pojawi się u nas dodatkowe zapotrzebowanie na energię. Krajowe siłownie nie dadzą rady, więc w Polsce mamy miejsce na co najmniej dwa bloki nuklearne".

Zobacz także: Czy ataki cybernetyczne zagrożą polskiemu atomowi?

Zobacz także: Bez atomu Polsce może grozić „energetyczny kolonializm”

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
jang
wtorek, 13 października 2015, 00:37

taak.Lenin&Stalin wiecznie żywi.By rozwiązać problem wymagający współpracy inżynierów i ekonomistów/EA/ powoła się nowe ministerstwo. By wprowadzić ściągalność podatków-nowe ministerstwo .By rozwinąć eksport ..oczywiście ministerstwo.I tak dalej i tak dalej...Aż powstanie jak u Monty Pytona Ministerstwo Dziwnych Kroków....W tych ministerstwach zaroi się od specjalistów i będą na bieżąco rozwiązywać problemy,które sami stworzą...Powstaną procedury ,instrukcje,liczne terenowe organy kontrolne...Nie powstaną tylko elektrownie.Ale to nie jest takie ważne.... A miało być inaczej niż w PRL-u.Wydaje się,że bez POKOLENIOWEJ zmiany liderów politycznych żyjących wciąż przeszłością nie jest to możliwe

Tweets Energetyka24