Piątnica po raz kolejny sięga po ekologiczną jednostkę kogeneracyjną

4 lipca 2019, 11:06
piątnica
Fot. Materiały prasowe
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica to prawdziwy gigant produkcyjny. Firma działa już od dekad, skupuje rocznie 400 mln litrów mleka od ponad 2000 dostawców, zalicza się też do czołowej 50-tki najcenniejszych polskich marek. Spółdzielnia zawdzięcza swe wyniki m.in. konsekwentnej polityce innowacyjności. Nie dziwi zatem fakt, że rozbudowując swe moce energetyczne, Piątnica sięgnęła po ekologiczną jednostkę kogeneracyjną.

W biznesie jest jak w pokerze – zwycięstwo przeznaczone jest tylko dla najodważniejszych. Jednakże sukces zagwarantować może wyłącznie kombinacja umiejętności zawodnika i wyśmienitych kart. OSM Piątnica dzięki ambicji i zdecydowaniu przez lata udowadniała, że należy do ścisłej czołówki rynkowych graczy. Natomiast dzięki wykorzystaniu sprawdzonych i wydajnych urządzeń Caterpillar, Spółdzielnia pokazała, że nie osiada na laurach, a cały czas chce się rozwijać. 

OSM Piątnica dysponowała do niedawna dwoma jednostkami kogeneracyjnymi Caterpillar serii C3512E o łącznej mocy 2MW. Jednakże rozwój firmy wymusił pozyskanie nowych źródeł energii. Władze Spółdzielni chciały, by produkcja oparta była na dużych, stabilnych i ekologicznych mocach. Co więcej, wymogiem Piątnicy było również to, by nowa jednostka działała względnie cicho, gdyż zakładowa elektrociepłownia znajdowała się niedaleko zabudowy mieszkalnej, co wiązało się z restrykcyjnymi normami hałasu. 

Z pomocą Piątnicy przyszła firma Eneria, polski lider rozwiązań kogeneracyjnych, oferujący szeroki wachlarz produktów marki Caterpillar. Wybór padł na agregat CAT® serii G3516H – ta zasilana gazem ziemnym jednostka o mocy 2 MW spełniała wszystkie wymagania Spółdzielni. Dzięki najwyższej jakości i efektywności, produkt oferowany przez Enerię z łatwością wygrał przetarg, deklasując konkurencję. 

Nowy układ kogeneracyjny nie tylko zabezpieczył Piątnicę na wypadek zaniku dostaw prądu z sieci, ale także pozwolił zaopatrzeć Spółdzielnię w duże ilości pary technologicznej do produkcji mleczarskiej, pokrywając do 30% zapotrzebowania zakładu na ten surowiec. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sprzęt dostarczony przez Enerię stał się podstawą bezpieczeństwa energetycznego Spółdzielni, która mogła w ten sposób zabezpieczyć się przed blackoutem spowodowanym zanikiem zasilania zewnętrznego. Agregat zapewnił dostawy nie tylko prądu, ale także ciepła, dzięki czemu zapewnił zakładowi możliwość nieprzerwanej pracy w warunkach stabilności energetycznej.

Leszek Nicgorski, Dyrektor Generalny Eneria sp. z .o.o.
Leszek Nicgorski, Dyrektor Generalny Eneria sp. z .o.o.

„Nasi klienci to niejednokrotnie znane i cenione marki, konkurujące z globalnymi czempionami. Zdajemy sobie sprawę, że sprzęt, który im oferujemy, musi być w stu procentach dostosowany do ich indywidualnych potrzeb, które często wymagają analiz i wysokich umiejętności organizacyjnych oraz technicznych. Eneria zapewnia wszystkie te rzeczy, a w naszej ofercie znaleźć można wyłącznie sprawdzone produkty najwyższej jakości, które stanowić mogą istotny atut w zmaganiach z konkurencją.” – powiedział Leszek Nicgorski, Dyrektor Generalny Eneria Sp. z o.o.

Eneria to zespół wysokowykwalifikowanych ekspertów i techników, którzy są w stanie w szybkim czasie przeanalizować potrzeby i uwarunkowania klientów i w oparciu o nie zaproponować najlepszy produkt z oferty. Fachowcy Enerii służą swoją radą i pomocą od początku do końca procesu inwestycyjnego, a serwis tej firmy dostępny jest wszędzie tam, gdzie pracuje sprzedana przez nią jednostka, co podnosi poziom bezpieczeństwa. 

Jednakże indywidualne uwarunkowania poszczególnych przedsiębiorstw wymagają niekiedy racjonalizatorskich rozwiązań i nowatorskiego podejścia. Dlatego też Eneria dysponuje sztabem projektantów, którzy wspierają klientów w dopasowywaniu wybranych jednostek do własnych potrzeb. Fachowcy ci mają na swoim koncie szereg autorskich i unikalnych rozwiązań, które pozwoliły wykorzystać maksymalnie potencjał poszczególnych generatorów. 

Pomoc ekspertów Enerii okazała się nieodzowna przy montażu jednostki na terenie Spółdzielni. Miało to związek z koniecznością dostosowania układu do norm hałasu. 

Dzięki kompleksowym usługom oferowanym przez firmę Eneria, OSM Piątnica zyskała bezpieczeństwo energetyczne oraz nowy potencjał do rozwoju. Taki As w rękawie Spółdzielni gwarantuje jej biznesowy sukces i pozwala snuć dalsze plany rynkowej ekspansji.

Tekst powstał we współpracy z Eneria Sp. z o.o

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Adam
piątek, 5 lipca 2019, 00:58

A że Ten lider kogeneracji nie osiągnął parametrów umownych to się już nikt nie pochwalił. Przykro mi Liderze kogeneracji ale są lepsi.

klawiatura
wtorek, 25 lutego 2020, 09:23

Częste działanie, podawanie do przetargu parametrów nieosiągalnych, ale zapisy w umowie takie, że i tak w przypadku niespełnienia krzywda im się nie dzieje. Takie zapisy w umowie. To ulubiona zagrywka amerykanów, widać tutaj też wygrali.

Tweets Energetyka24