PGNiG Termika obejmie udziały Polskiej Grupy Górniczej

30 marca 2017, 13:39
Fot. PGNiG

Spółka PGNiG poinformowała, że zarząd wyraził zgodę na objęcie przez spółkę zależną, PGNiG Termika, dodatkowych udziałów w kapitale Polskiej Grupy Górniczej. Łączna ich wartość nominalna to 300 mln zł.

Dokapitalizowanie PGG przez PGNiG Termika ma nastąpić w transzach i być jednym ze źródeł finansowania planowanego nabycia przez PGG aktywów spółki Katowicki Holding Węglowy.

 

Wcześniej zarząd Energi poinformował, że podjął kierunkową decyzję o dokapitalizowaniu Polskiej Grupy Górniczej kwotą 100 mln zł przez Energa Kogeneracja.

Zobacz także: Gaz System: Polska może sprowadzić nawet 20 mld m3 nierosyjskiego gazu

Ministerstwo Energii informowało, że po połączeniu z KHW Polska Grupa Górnicza ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł.

 

Według wcześniejszych informacji, w powiększoną PGG miały zaangażować się kapitałowo obecne już wśród udziałowców Grupy podmioty: Węglokoks i Towarzystwo Finansowe Silesia, a także Enea, która będzie nowym inwestorem. Łącznie te podmioty miały dać 700 mln zł. Zdecydowano jednak, że Węglokoks nie weźmie udziału w dokapitalizowaniu.

 

Przedstawiciele resortu energii nie wykluczali jednocześnie, że także obecni udziałowcy PGG - spółki z grup PGE, PGNiG i Energa - mogą wziąć udział w dalszym podwyższaniu kapitału grupy po jej połączeniu z holdingiem.

Jakub Wiech/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24