PGNiG przejmuje klientów "osieroconych" przez Energetyczne Centrum

2 października 2018, 11:06
840_472_matched__pb54w3_1200650matchedp0yh8deca3ed3b40292f20e6c2c338a21d1e83
Fot. Energetyka24
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Gazowy gigant zawiera właśnie umowy z 52 tys. klientów, których porzuciło upadając Energetyczne Centrum - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".

PGNiG, największy sprzedawca gazu w Polsce, rozpoczął już proces przejmowania "osieroconych" klientów przez Energetyczne Centrum (EC), które z powodów finansowych zakończyło działalność - podaje "PB".

Z informacji dziennika wynika, że Polska Spółka Gazownictwa, która dystrybuuje gaz w ramach grupy PGNiG, jest w trakcie zawierania umów w imieniu takich klientów z PGiNG Obrót Detaliczny, czyli spółką sprzedażową.

To operacja dużego kalibru, bo wśród byłych klientów EC jest 50 tys. gospodarstw domowych oraz 2 tys. podmiotów gospodarczych - czytamy w gazecie.

Dawni klienci EC przechodzą na usługi PGiNG na podstawie świeżo uchwalonego rozporządzenia o awaryjnej sprzedaży gazu. Ministerstwo Energii przygotowało je we wrześniu, aby załatać dziurę w prawie, które nie przewidywało upadku sprzedawców gazu - przypomina "PB".

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Jacek
poniedziałek, 8 października 2018, 23:10

Powyższy tekst jest być może zgodny z prawdą, ale... Klienci Energetycznego Centrum, ostatnio podpisujący umowy, którzy nie otrzymali kopii Umowy podpisanej przez EC nie mają najmniejszych szans na zmianę Operatora. PGNiG bezwarunkowo wymaga numeru Umowy podpisanej z Energetycznym Centrum aby w ogóle przystąpić do rozmowy o podpisaniu nowej umowy. Chcąc pomóc potencjalnemu klientowi proszą go o wypełnienie dwóch formularzy (PEŁNOMOCNICTWO DO ZMIANY SPRZEDAWCY PALIWA GAZOWEGO i OŚWIADCZENIE SKŁADANE W PROCESIE ZMIANY SPRZEDAWCY PALIWA GAZOWEGO GDY ZOSTAŁO UDZIELONE PEŁNOMOCNICTWO DLA PGNiG...). W obu formularzach bezwzględnym warunkiem ich przyjęcia jest podanie numeru Umowy podpisanej z dotychczasowym dostawcą. Poproszony o udzielenie porady prawnej w tej sprawie Rzecznik Praw Konsumentów nawet nie potrafił \"nakreślić szkicu\" prawnych działań jakie należy podjąć aby rozsupłać ten węzeł gordyjski. Zatem informacje zawarte w artykule są prawdziwe, ale nie dla wszystkich czytelników.

Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24