PGNiG: 24 listopada manifestacja pracowników

19 listopada 2015, 11:17
Energetyka24
Energetyka24

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa został poinformowany przez Związki Zawodowe o terminie przeprowadzenia akcji protestacyjnej. Manifestacja będzie miała miejsce 24 listopada br. przed siedzibą spółki w Warszawie.

Przedmiotem sporu jest głównie wysokość wypłaty czternastej pensji. Wcześniej Związki Zawodowe odrzuciły propozycję pracodawcy – wypłatę premii rocznej w wysokości 5 tysięcy złotych oraz zasilenie bonów towarowych dodatkową kwotą 250 złotych dla każdego uprawnionego pracownika ponad uzgodnione wcześniej 2 tysiące złotych. 

Zarząd nie może spełnić wszystkich żądań Związków Zawodowych z uwagi na koszty jakie ponosi PGNiG w związku z liberalizacją rynku oraz wzrostem konkurencji. Priorytetem Zarządu jest utrzymanie rynku, wartości spółki oraz dalsze obniżanie cen dla klientów. 

Zarząd PGNiG przyjmuje do wiadomości formę protestu i informuje, że nie będzie utrudniać pracownikom uczestnictwa w manifestacji.

Zobacz także: Beata Szydło: Rozważymy budowę drugiego gazoportu

Zobacz także: Polski pomysł na zablokowanie Nord Stream 2 – czas na konfrontację z Niemcami 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
zatrudnić pracowników a nie związkowców nierobów
piątek, 20 listopada 2015, 00:40

Brawo związkowcy! Doprowadziliście do upadku kopalnie teraz czas rozpieprzyć gazownictwo! Rozpędzić ich i zatrudnić ludzi którym zależy na pracy i interesie firmy dzięki której mają pracę!

Tweets Energetyka24