PGE wygrała przetargi na sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawy

24 listopada 2017, 16:42
Fot. Pixabay

Firma PGE Obrót z Rzeszowa wygrała dwa przetargi zorganizowane przez samorząd stolicy i MPWiK na sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawy. Łączna wartość kontraktów wynosi ponad 160 mln zł.

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, umowa przewiduje, że w 2018 r. spółka dostarczy dla Warszawy prąd do ponad 4 tys. punktów poboru energii zlokalizowanych na terenie miasta.

Zobacz także: PGE przejęła polskie aktywa EDF. ME: ta infrastruktura powinna być kontrolowana przez państwo [RELACJA]

„Wśród odbiorców są m.in. warszawskie szpitale, biblioteki, muzea, ośrodki sportu i kultury, takie jak np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Myśli Jana Pawła II, Teatr Ateneum czy Teatr Syrena” – dodał.

Energia od PGE zasili także Tramwaje Warszawskie i Szybką Kolej Miejską.

Drugi wygrany przez rzeszowską spółkę przetarg był ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Umowa obejmie sprzedaż prądu do ponad 300 punktu poboru energii i będzie zawarta na lata 2018-2019.

Jak podkreślił Jan Maciej Mądrzak, wiceprezes PGE Obrót odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta, wygrane dwa przetargi dla stolicy Polski to kolejne prestiżowe kontrakty zdobyte przed firmę drogą przetargu publicznego. Przypomniał, że w październiku PGE wygrała przetarg na dostawę energii dla Krakowa.

„Realizujemy ambitne plany w zakresie zdobywania nowych kontraktów publicznych, umacniając tym samym na rynku renomę PGE Obrót jako stabilnego i bezpiecznego sprzedawcy” – dodał.

Łączna wartość kontraktów, które będą zawarte na podstawie dwóch rozstrzygniętych postępowań przetargowych, wyniesie ponad 160 mln zł brutto, a wolumen sprzedaży przekroczy 600 GWh.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej.

Zobacz także: Wiceprezes PGE: Realizujemy elektromobilność pod kątem potrzeb samorządów

kn/PAP

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24