Wnioski o dofinansowanie w programie "Mój Prąd" można złożyć przez internet

21 października 2019, 14:00
maxresdefault
Fot.: gov.pl
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w programie "Mój Prąd" można od poniedziałku składać przez internet - ogłosił w poniedziałek minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Wskazał, że aby złożyć wniosek online potrzebny jest jedynie profil zaufany lub e-dowód, a formularz jest dostępny na stronach resortu cyfryzacji. "Załatwienie tej sprawy zajmuje kilka minut" – zapewnił szef MC. Dodał, że dzięki uruchomieniu e-usługi, proces składania wniosków przyśpieszy.

Dotąd - jak powiedział obecny na konferencji minister środowiska Henryk Kowalczyk - do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 3812 wniosków.

Minister Zagórski podkreślił, że budżet programu, z którego dofinansowane mogą być np. przydomowe elektrownie słoneczne wnosi miliard złotych. "Po raz pierwszy zastosowaliśmy tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych" - zaznaczył. Wyraził nadzieję, że dzięki oferowanemu dofinansowaniu coraz więcej osób będzie mogło produkować i wykorzystywać odnawialną energię na własne potrzeby. Dodał, że pierwszy nabór rozpoczął się 30 sierpnia 2019 r i potrawa do 20 grudnia br. Kolejny zaplanowany jest na początek 2020 roku.

Zagórski zaznaczył, że dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie. Z wyliczeń resortu wynika, że przy dostępnym budżecie i założonym poziomie wsparcia może wsparcie otrzymać nawet 200 tysięcy wnioskodawców.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
jrli
poniedziałek, 21 października 2019, 17:05

Jeżeli będzie to wyglądało tak samo jak program Czyste Powietrze to nie polecam. I tak trzeba będzie donieść segregator papierów. Nie polecam, urzędnicy w tym programie są od tworzenia problemów a nie od pomagania.

Tweets Energetyka24