Tchórzewski apeluje do rosyjskiego ministra o podjęcie działań ws. zanieczyszczonej ropy

21 maja 2019, 13:50
840_472_matched__p43282_MTA4MHg0NjMhY3JvcHwweDc2NXg0NDY0eDE5MTMpap201711150z3
Fot. www.me.gov.pl
Energetyka24
Energetyka24

Wobec braku reakcji rosyjskich dostawców ropy naftowej na wystąpienia polskich rafinerii o przekazanie wiarygodnego harmonogramu usunięcia przez stronę rosyjską zanieczyszczonej ropy z całości rurociągu oraz o zrekompensowanie strat, minister Krzysztof Tchórzewski wystąpił do swojego rosyjskiego odpowiednika z wnioskiem o podjęcie pilnych działań mających na celu jak najszybsze przywrócenie drożności systemu i dostaw czystego surowca.

Jednocześnie Ministerstwo Energii kontynuuje monitorowanie sytuacji w zakresie dostaw do polskich rafinerii i zapotrzebowania rynku na paliwa. Zgodnie z informacjami z sektora naftowego przerób w polskich rafineriach odbywa się w sposób niezakłócony, w oparciu o dostawy realizowane przez Naftoport oraz uwolnione przez Ministra Energii zapasy obowiązkowe.

Minister Energii współpracuje również w trybie bieżącym z kluczowymi spółkami sektora paliwowego w Polsce, jak również z Komisją Europejską oraz Międzynarodową Agencją Energetyczną, co pozwala na efektywną koordynację oraz podejmowanie adekwatnych i szybkich działań. 

Dzięki powyższym działaniom nie ma zagrożenia zakłóceń dostaw paliw na rynek krajowy - informuje ME. (ME) 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Komentator
środa, 22 maja 2019, 21:07

Panie Ministrze, nadarza się wspaniała okazja do urwania się z rosyjskiej smyczy i wyduszenia od Rosjan minimum wielomilionowych odszkodowań za niewywiązanie się z kontraktu, Ameryka i Bliski Wschód przebierają nóżkami aby opanować nasz rynek, tankowce tylko czekają na sygnał by płynąć w stronę Gdańska, a Pan apeluje do Putina o wznowienie dostaw? A po co nam one, taka okazja do "dywersyfikacji".

Marek1
środa, 22 maja 2019, 10:16

Wszystko OK, tylko cena litra 95 powędrowała w okolice 5,20 PLN.

Tweets Energetyka24