Spółka innogy uruchomiła pierwszą wielkoskalową farmę fotowoltaiczną

21 lutego 2019, 13:29
fotowoltaika-nowy-staw
Fot. innogy

Na początku 2019 roku spółka innogy Renewables Polska oddała do użytku swoją pierwszą, wielkoskalową farmę fotowoltaiczną o mocy zainstalowanej 594 kWp. Inwestycja powstała w Nowym Stawie – miejscowości leżącej na terenie województwa pomorskiego. Elektrownia składa się z 2 200 sztuk paneli fotowoltaicznych, które wyprodukują około 640 MWh energii elektrycznej rocznie. Za pośrednictwem stacji transformatorowej i linii kablowej będzie ona trafiała do sieci Energa Operator.

innogy Renewables Polska dynamicznie reaguje na zmiany zachodzące na rynku energii. Oprócz budowy lądowych parków wiatrowych w Polsce, nasza spółka angażuje się również w powstawanie zeroemisyjnych elektrowni słonecznych w tym regionie. Uruchomienie farmy fotowoltaicznej w Nowym Stawie jest pierwszym krokiem wykonanym w ramach rozwoju naszego portfolio o duże projekty PV. mówi Robert Macias, Członek Zarządu innogy Renewables Polska.

Farma fotowoltaiczna „Nowy Staw I” powstała w ramach wygranej w czerwcu 2017 r. przez spółkę innogy aukcji dla Odnawialnych Źródeł Energii. Budowa elektrowni trwała ok. trzech miesięcy. Dotychczas innogy w Polsce eksploatuje osiem lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy przekraczającej 242 MW

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Dyzio
poniedziałek, 25 lutego 2019, 12:16

Innogy, czyli niegdysiejsze RWE, które w ramach prywatyzacji STOEN kupiło sobie Warszawę wraz z infrastrukturą dystrybucyjną i odbiorcami, czyli pośrednik "wstawił" się pomiędzy polskiego producenta i polskiego odbiorcę. I oni nadal myślą, jak zarabiać pieniądze. Może wreszcie nasi się nauczą.

Reklama
Tweets Energetyka24