Ozdoba: trzeba przyspieszyć prace nad uchwałą wzywającą Niemcy do wycofania się z NS2

12 lutego 2021, 13:12
840_472_matched__qn6gzt_729x308
Fot. MKiŚ

Solidarna Polska chce, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu została przyjęta uchwała wzywająca Niemcy do zaprzestania budowy Nord Stream 2; w piątek zostanie złożony wniosek do marszałek Sejmu o przyspieszenie prac nad projektem uchwały - poinformował poseł Solidarnej Polski, wiceszef resortu środowiska Jacek Ozdoba.

"W dniu dzisiejszym składamy wniosek do pani marszałek Elżbiety Witek o przyspieszenie procedowania uchwały, która od września leży w Sejmie w sprawie wezwania Republiki Federalnej Niemiec do natychmiastowego zaprzestania budowy antyeuropejskiego projektu o nazwie Nord Stream 2" - mówił na piątkowej konferencji wiceszef resortu klimatu i środowiska. 

Ozdoba dodał, że treść projektu uchwały została wcześniej omówiona z PiS i Porozumieniem. Wiceszef resortu środowiska przypomniał o krytycznym stanowisku polskiego rządu, USA i Parlamentu Europejskiego wobec Nord Stream 2.

Reklama
Reklama

"Uchwała, o której mówimy jest przede wszystkim wyrazem solidarności z Europą, bo Nord Stream 2 to nie jest projekt, który jest skierowany tylko przeciwko Polsce, ale przeciwko całej wspólnocie europejskiej, dlatego zasadne jest, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu taka uchwała została przyjęta ponad podziałami i Sejm wyraził swój stanowczy sprzeciw tego antyeuropejskiego projektu" - mówił Ozdoba.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
fifi
piątek, 12 lutego 2021, 17:11

...karawana jedzie dalej.Myślicie że ktokolwiek będzie pamiętał to nieustanne napinanie się kiedy już gaz popłynie z Rosji do Niemiec?Śmiem wątpić. Co najwyżej Ukraińcy tradycyjnie będą mieli pretensję że za słabo...

Tweets Energetyka24