Orlen znów kupuje saudyjską ropę. Kolejny tankowiec w drodze do Gdańska [News Energetyka24.com]

7 grudnia 2015, 16:24

Jak dowiedziała się Energetyka24.com PKN Orlen znów zakupił duży wolumen ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. Chodzi o około 100 tys. ton surowca, który jest obecnie transportowany tankowcem z Bliskiego Wschodu do gdańskiego naftoportu. 

Ładunek dla PKN Orlen ma mieć podobną wielkość jak listopadowa dostawa wynosząca około 100 tys. ton. Tankowiec transportujący ropę jest spodziewany w Gdańsku jeszcze w grudniu br.

Według źródeł Energetyka24.com dostawa z kierunku saudyjskiego jest kontynuacją szerszej strategii PKN Orlen zakładającej dywersyfikację zaopatrzenia obejmującą zróżnicowanie źródeł surowca, szukanie okazji zakupowych i pracę nad pozyskaniem własnej produkcji ropy w kraju i zagranicą.

Zobacz także: Rosyjskie "trolle internetowe" na froncie polsko - saudyjskim

Zobacz także: Arabia Saudyjska rozważa magazynowanie ropy w Gdańsku

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
bub
poniedziałek, 7 grudnia 2015, 17:23

HAHA*Wszystkie działania faszystów z kremla mają zerową skuteczność. NIech Jarek udowodni, że nie jest ruskim agentem i dopilnuje by nie kupować już w ogóle ropy od terrorystów z moskwy. Musimy uderzyć w nich ekonomicznie. Co do gazu to od czerwca możemy zamawiać minimum 8 mlbm3 gazu dzięki gazoportowi. I putinek ma niej kasy na czołgi i rakiety. Część rakiet w kaliningradzie my im kupiliśmy.

Polska
poniedziałek, 7 grudnia 2015, 17:20

Jeszcze mię ma ruskich komentarzy??? Dziwne

justin
poniedziałek, 7 grudnia 2015, 23:34

Bo jabłka były za słone.

tom1
wtorek, 8 grudnia 2015, 23:39

Ale się ruskie trole plują.Nietrudno ich zidentyfikować.Bolszewicy są niereformowalni

Tweets Energetyka24