Orlen Upstream rozpoczął wiercenie otworu Bystrowice-OU1K w Podkarpackiem

16 lipca 2018, 13:57
Zrzut ekranu 2018-07-16 o 13.56.44
Fot.: Orlen Upstream
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Spółka ORLEN Upstream rozpoczęła prace wiertnicze w województwie podkarpackim. W ramach operacji zaplanowanych na obszarze projektowym Miocen, odwiercony zostanie otwór Bystrowice-OU1K. Jest to jeden z trzech projektów realizowanych w południowo-wschodniej Polsce.

Otwór Bystrowice-OU1K znajduje się we wsi Więckowice, w gminie Roźwienica, w województwie podkarpackim. Będzie to pierwszy odwiert wykonywany przez ORLEN Upstream na terenie  koncesji Siennów-Rokietnica, wchodzącej w skład projektu Miocen. Jego planowana głębokość wyniesie 2150 metrów TVD*/2183 metrów MD**, a prace potrwają około 80 dni.

Projekt Miocen, który jest położony w obrębie małopolskiej prowincji naftowej, to jeden z kilku projektów prowadzonych przez ORLEN Upstream w Polsce. Obszar ten posiada długą historię naftową, a wcześniej udokumentowane w pobliżu złoża gazu ziemnego potwierdzają duży potencjał poszukiwawczy – powiedział Janusz Radomski, Prezes Zarządu ORLEN Upstream.

Koncesja Siennów-Rokietnica (nr 8/2015/p) położona jest w południowo-wschodniej części zapadliska przedkarpackiego i tworzy samodzielny projekt Miocen. Została ona udzielona przez Ministerstwo Środowiska na rzecz ORLEN Upstream pod koniec 2015 roku. Na jej terenie w 2016 roku przeprowadzone zostało badanie sejsmiczne Bystrowice SWATH 3D. Uzyskane dane – uzupełnione o archiwalne informacje geologiczne – pozwoliły na wytypowanie lokalizacji odwiertu Bystrowice-OU1K.

Miocen to jeden z trzech projektów w południowo-wschodniej Polsce, w które zaangażowany jest ORLEN Upstream. Spółka prowadzi prace jeszcze w ramach samodzielnego projektu Karpaty oraz wspólnego z PGNiG projektu Bieszczady.

MZ / Orlen Upstream

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Dumi
wtorek, 17 lipca 2018, 12:23

Pięknie. Ale ja chciałbym zamiast jednej operacji wiertniczej przeczytać: 20 operacji wiertniczych. I co najważniejsze: WYKONANYCH PRZEZ PAŃSTWOWĄ SPÓŁKĘ. Co jest sukcesem Polski? Prawdziwym sukcesem Polski jest kiedy słyszymy, że Polska sama opracowuje, bada, prowadzi rozwój, prowadzi wydobycie, tworzy. To są sukcesy Polski. Niestety częściej słyszymy Polska kupiła... To niestety droga do politycznej i przemysłowej zależności,a więc ograniczenia naszej suwerenności. Potrzeba w Polsce kształcić ludzi prawych, uczciwych i Bogobojnych. Tego życzą wszystkim Polakom i tzw \"realistom\".

Reklama
Tweets Energetyka24