Orlen otwiera stacje benzynowe w Niemczech pod własna marką

3 września 2021, 13:06
Zrzut ekranu (3)
Fot. Radio Szczecin
Energetyka24
Energetyka24

Do końca roku PKN Orlen będzie dysponował w Niemczech 14 stacjami benzynowymi pod własną marką - poinformował w czwartek prezes spółki Daniel Obajtek przy okazji rebrandingu jednej ze stacji pod Berlinem. Orlen ma w Niemczech prawie 600 stacji pod marką Star.

"Podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe i modernizowane stacje w Niemczech będą pod marką Orlen" - oświadczył Obajtek. Jak wyjaśnił, w tym roku rebrandingu dokonano już na siedmiu stacjach, a do końca roku przybędzie kolejnych siedem. Jak dodał, standaryzowane przez firmę stacje benzynowe są jej wizytówką w Polsce i taką wizytówką stają się poza granicami.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że w strategii spółki "bardzo ważny jest detal" i "ten detal cały czas rozwijamy". Obajtek dodał, że w planach jest przeznaczenie ok. 15 mld zł w ciągu niecałych 10 lat na rozwój segmentu detalu. "Dziś posiadamy 2800 stacji. Nasza strategia zakłada, że ta liczba wzrośnie do 3500" - poinformował.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Fidzio
niedziela, 5 września 2021, 14:55

Dobrze ze sie rozwija i wychodzi poza granice naszego kraju. Dopiero teraz jak Obajtek jest prezesem widac ile dla firmy zrobil. Tak powinno byc, rozwoj jest wazny

Logik
niedziela, 5 września 2021, 01:07

Smutne. Cisza. Trudno to hejtować

Tweets Energetyka24