NFOŚiGW: 10 mln zł dla samorządów na tworzenie strategii rozwoju elektromobilności

9 października 2018, 15:05
read in 2 min.
nissan
Fot.: Energetyka24.com
Energetyka24
Energetyka24

Jednostki samorządu terytorialnego na przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności będą mogły starać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - podał we wtorek Fundusz. Do rozdysponowania będzie 10 mln zł.

Fundusz poinformował, że powiaty, gminy i ich związki mogą składać wnioski o dotacje do 15 października br.

Wysokość wsparcia będzie zależna od wielkości miast. Dla małych i średnich przewidziane są dotacje do 50 tys. zł, z kolei dla dużych – do 100 tys. zł. W przypadku pozostałych jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków przy ustalaniu wysokości dofinansowania będzie brana pod uwagę liczba mieszkańców. Wszyscy wnioskodawcy mają szansę uzyskać dofinansowanie do 100 proc. kosztów kwalifikowanych - zapewniono.

"W przedkładanych fiszkach projektowych oceniane będą m.in.: realność harmonogramu działań mających na celu wdrożenie strategii rozwoju elektromobilności, innowacyjność rozwiązania będącego rezultatem projektu, dostosowanie taboru oraz infrastruktury transportowej do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wpływ realizacji strategii na poprawę jakości powietrza" - wyjaśnił NFOŚiGW.

Program przewiduje, że jeden wnioskodawca będzie mógł złożyć jeden wniosek o dofinansowanie w formie dotacji. Fundusz wyjaśnił, że dofinansowanie nie będzie udzielane na przedsięwzięcia, które uzyskały już wsparcie ze środków NFOŚiGW w ramach innych programów.

PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Mirek
sobota, 13 października 2018, 16:09

Eeee wazne ze w ogole cos dostalismy. A kasa musi byc dobrze zagospodarowana. Elektromobilnosc to przyszłosc i widac ze coraz wiecej osob sie do niej przekonuje, bo tez i widac wreszcie potencjal. Stacji do podładowania na ten moment greenway ma juz ponad 250 w tym DC i AC - swobodnie mozna smigac po Polsce elektrykiem. A i ceny aut za chwile spadną - wg mnie to kwestia czasu

rob ercik
środa, 10 października 2018, 04:48

2mld USD na amerykaznska baze i 10 mln na ochrone srodowiska - jalas paranoja

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Energetyka24