Naimski: W maju br. spodziewamy się pozwolenia na budowę GIPL

28 lutego 2018, 14:13
1200_650_matched__p2g47f_0477458e15184d7c9c9ac6d9e655910c
Fot. www.naimski.pl

Piotr Naimski poinformował, że w maju br. spodziewane jest otrzymanie pozwolenia na budowę gazociągu łączącego Polskę oraz Litwę.

"Wskazania lokalizacyjne, decyzje lokalizacyjne w większości przypadków już prawie na całej długości trasy gazociągu zostały już wydane. Pozwolenie na budowę jest spodziewane w maju 2018 roku" - mówił w sejmie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, cytowany przez PAP.

Minister podkreślił, że projekt gazociągu wpisuje się szerszą strategię na rzecz bezpieczeństwa energetycznego RP i został, pod kątem harmonogramu, etc., skoordynowany z budową rurociągu Baltic Pipe, który połączy nas kraj ze złożami norweskimi.

Dwukierunkowe połączenie  Polska – Litwa obejmuje budowę gazociągu prowadzącego z litewskiej miejscowości Jauniunai do stacji kompresorowej w Rembelszczyźnie oraz nowej tłoczni gazu w Gustorzynie. Projekt ma na celu wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego krajów bałtyckich, poprzez zintegrowanie ich rynków gazu z jednolitym rynkiem Unii Europejskiej oraz wzmocnienie procesu dywersyfikacji źródeł.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24