Musk: Tesla może zbudować w Chinach kolejne fabryki

12 czerwca 2019, 09:56
840_472_matched__p9wasq_tesla17389691280
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Podczas dorocznego spotkania udziałowców Tesli Elon Musk powiedział, że patrząc na wielkość chińskiego rynku jego firma może zbudować w tym kraju kolejne fabryki. Obecnie w ChRL powstaje gigafactory w Szanghaju, która ma produkować baterie i samochody na lokalny rynek.

"Chiny pod względem geograficznym są całkiem duże dlatego z ekonomicznego punktu widzenia opłaca się mieć fabryki w innych częściach kraju, aby móc zmniejszyć koszty logistyki" - powiedział dyrektor generalny Tesli. "Czym szybciej zwiększy się poziom produkcji tym więcej pieniędzy można będzie zarobić" - ocenił. 

Chiny to po Stanach Zjednoczonych drugi rynek zbytu dla Tesli. Firma chce aby początkowo fabryka w Szanghaju produkowała 500 tys. samochodów rocznie. Z czasem liczba ta ma wzrosnąć do 1 mln. 

Dzięki lokalnej produkcji Tesla będzie mogła szybciej dostarczać samochody na chiński rynek, co pozytywnie odbije się na wynikach finansowych firmy - dodał Musk. 

W maju Tesla zaczęła przyjmować zamówienia na produkowane w Chinach sedany Model 3. Jest to najtańszy samochód w ofercie firmy. Dzięki produkcji w ChRL amerykańska firma będzie mogła uniknąć konsekwencji celnych związanych z wojną handlową USA i Chin. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Niuniu
środa, 12 czerwca 2019, 15:49

Jak to - w Chinach? Przecież Nasz Premier osobiście rozmawiała z geniuszem finansowym Muskiem o budowie mega fabryki Tesli w Polsce. A teraz dowiadujemy się, że mimo wojny handlowej i wzrostu ceł na chińskie produkty oraz napiętych relacji wojskowych amerykański koncern zamierza znów inwestować u swego śmiertelnego wroga a nie nad Wisłą gdzie władze i ludność kochają bez opamiętania wszystko co "Jankieskie".

Tweets Energetyka24