Premier Morawiecki: "Rozmawiałem z Elonem Muskiem"

15 kwietnia 2019, 16:50
Elon_Musk_(3017880307)
Fot.: commons.wikimedia.org
Energetyka24
Energetyka24

Chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy; to jeden z głównych powodów mojej planowanej wizyty w USA - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji w Brukseli Mateusz Morawiecki był pytany o swoją planowaną w tym tygodniu wizytę w USA. Premier przyznał, że w środę będzie w Chicago i Nowym Jorku. "Przede wszystkim mam tam spotkania z inwestorami, ze środowiskami Wall Street w Nowym Jorku, ale także z mediami amerykańskimi i przede wszystkim tymi przedsiębiorcami, którzy chcą w Polsce inwestować" - powiedział.

"My chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, więc to jest jeden z głównych powodów mojej półtoradniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych" - powiedział.

Morawiecki został również zapytany o premierę filmu "Poland: The Royal Tour", która odbędzie się USA. Premier, który w filmie Petera Greenberga jest przewodnikiem po Polsce, przyznał, że widział tylko jego fragmenty. "Trzymam kciuki, żeby był jak najlepszy do promocji Polski, bo tego przede wszystkim ten film dotyczy" - powiedział.

Premier został również zapytany o spotkanie amerykańskim inwestorem i przedsiębiorcą Elon Muskiem, szefem firmy Tesla, do którego miało dojść w niedzielę. "Rzeczywiście rozmawiałem z panem Elonem Muskiem, czyli jedną z czołowych postaci elektromobilności" - przyznał. "Trzeba poczekać parę miesięcy, żeby były z tej rozmowy z Elonem Muskiem jakieś kolejne kroki, ale rzeczywiście taka rozmowa się odbyła" - dodał. Samą rozmowę premier ocenił jako dobrą.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Paw30
sobota, 27 kwietnia 2019, 22:36

Przestańcie najeżdżać na Polskę, bo w tym temacie to śmieszne. W Niemczech Tesla miałaby same kłody, bo tam sa gracze typu Daimler, BMW, VW, silnie powiązani z rządem. Do tego silne związki zawodowe. Polska dla Tesli to świetne miejsce dla inwestycji. Rzaden polski rząd nie będzie szkodził Elonowi w Polsce. Rozumu więcej!

Atom
środa, 17 kwietnia 2019, 23:11

Inwestor wchodzi tam, gdzie ma tanią siłę roboczą, rząd który umowę podpisuje na kolanach, państwo, które istnieje tylko teoretycznie, i z lotu ptaka przypomina kamieni kupę, sędziowie są na telefon i którzy są nie do ruszenia, wtedy można wejść z grubą kasą i wypisywać faktury VAT....

Cfa
środa, 17 kwietnia 2019, 03:28

Jak zwykle wyjsc trzeba z twarzą, a rozmowy nic nie dały. Amerykanie chcą pewności, że rząd jest stabilny lub będą krocie z inwestycji. Pierwszego nie garantujemy wiec może będzie wyzysk żeby cieszyć inwestorow. Polska potrzebuje ludzi, którzy będą ja budowali a nie inwestorów spekulantów.

Devnull
wtorek, 16 kwietnia 2019, 23:32

Może postawią gigafactory 4. Ale jak Musk zasięgnie języka co się u nas dzieje to nic z tego nie będzie. On nie ma czasu na użeranie się z urzędasami. A jak wybuduje to mu potem to znacjobalizuja ;)

Dociekliwy
wtorek, 16 kwietnia 2019, 22:46

"Prezes Rady Ministrów zapowiedział też, że podczas wizyty w Brukseli weźmie udział w uroczystości podpisania ważnego porozumienia w obszarze energetyki."

Reklama
Tweets Energetyka24