Premier Morawiecki: "Rozmawiałem z Elonem Muskiem"

15 kwietnia 2019, 16:50
Elon_Musk_(3017880307)
Fot.: commons.wikimedia.org
Energetyka24
Energetyka24

Chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy; to jeden z głównych powodów mojej planowanej wizyty w USA - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas konferencji w Brukseli Mateusz Morawiecki był pytany o swoją planowaną w tym tygodniu wizytę w USA. Premier przyznał, że w środę będzie w Chicago i Nowym Jorku. "Przede wszystkim mam tam spotkania z inwestorami, ze środowiskami Wall Street w Nowym Jorku, ale także z mediami amerykańskimi i przede wszystkim tymi przedsiębiorcami, którzy chcą w Polsce inwestować" - powiedział.

"My chcemy przyciągać kapitał amerykański na nowoczesne inwestycje, bo to się przekłada na wysokopłatne miejsca pracy. To jest część planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, więc to jest jeden z głównych powodów mojej półtoradniowej wizyty w Stanach Zjednoczonych" - powiedział.

Morawiecki został również zapytany o premierę filmu "Poland: The Royal Tour", która odbędzie się USA. Premier, który w filmie Petera Greenberga jest przewodnikiem po Polsce, przyznał, że widział tylko jego fragmenty. "Trzymam kciuki, żeby był jak najlepszy do promocji Polski, bo tego przede wszystkim ten film dotyczy" - powiedział.

Premier został również zapytany o spotkanie amerykańskim inwestorem i przedsiębiorcą Elon Muskiem, szefem firmy Tesla, do którego miało dojść w niedzielę. "Rzeczywiście rozmawiałem z panem Elonem Muskiem, czyli jedną z czołowych postaci elektromobilności" - przyznał. "Trzeba poczekać parę miesięcy, żeby były z tej rozmowy z Elonem Muskiem jakieś kolejne kroki, ale rzeczywiście taka rozmowa się odbyła" - dodał. Samą rozmowę premier ocenił jako dobrą.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Naiwny
wtorek, 16 kwietnia 2019, 01:14

Obroty handlowe z USA to mniej niż 3% całego eksportu. Do UE ponad 80%. Wg niemieckich organizacji przemysłowych atrakcyjność inwestycyjna polski w Europie środkowo wschodniej spadła z 2-go miejsca w 2017 na 3-cie miejsce w 2018. W 2019r mimo bezprecedensowego wzrostu gospodarczego w Ue udało się Nam zrobić ponad 3 mld euro deficytu w handlu zagranicznym (w 2017 mieliśmy nadwyżkę 0,4 mld). Pan Premier zamiast organizować sobie wycieczki za ocean mógłby pojeździć po Europie bo to tam jest Nasza przyszłość i tam są najwięksi polscy inwestorzy. Musk od lat generuje straty i od lat zapowiada , ze to tylko chwilowe. To chyba łączy tego Pana z Panem Morawieckim. Mogą pogadać jak najlepiej tracić pieniądze i robić długi.

Khebeln
środa, 17 kwietnia 2019, 03:53

Ciekawe jak zawsze osoby co najmniej wiedza sie najwiecej wypowiadaja na temat Muska. Ten news przez przypadak znalazlem z Teslarati i ciekawy bylem co za komentarze benda od polakow ale widac poziom zawsze taki same ehh.... az sie rece zalamuja. Powiem panom ze najgorsza opinie o polakach maja sami polacy.

Reklama
Tweets Energetyka24