Morawiecki: prezydent jedzie do USA po wielkie inwestycje energetyczne

22 czerwca 2020, 16:11
40740376574_23b8193bff_c-2
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

Prezydent Andrzej Duda jedzie do USA po nowe, wielkie inwestycje energetyczne, nowe technologie - tak o wizycie prezydenta w Waszyngtonie mówił podczas spotkania wyborczego w Bydgoszczy w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że tylko równowaga między prezydentem a rządem pozwoli szybko podejmować decyzje i ożywiać gospodarkę po kryzysie. Wspomniał również o wizycie Andrzeja Dudy w Waszyngtonie i spotkaniu z prezydentem Donaldem Trumpem.

"Pan prezydent dba o gospodarkę w skali całego państwa, dba o całe społeczeństwo, teraz jedzie do USA po nowe, wielkie inwestycje energetyczne, nowe technologie. Tak, jak do tej pory potrafił to zrobić" - mówił premier.

Powyższe słowa są zbieżne z zapowiedziami prezydenta Dudy, wypowiedzianymi kilka dni temu: "Będziemy na pewno rozmawiali na temat współpracy pomiędzy polskimi firmami, polskimi władzami, a firmami ze Stanów Zjednoczonych i władzami Stanów Zjednoczonych w zakresie konwencjonalnej energii nuklearnej i jej wykorzystania".

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Polak
środa, 24 czerwca 2020, 13:56

Warto zauważyć wszystkim komentującym , którzy porównują Rosję do USA to jak wyszły na tym państwa współpracujące z ZSRR , a jak te które współpracowały z USA . Najlepszym przykładem były podzielone Niemcy czyli RFN i NRD .Co jednak nie znaczy że nie powinniśmy pilnować własnych interesów . Trzaskowski i jego klony gwarantują pełną zależność od Niemiec i Rosji - ale to nasz wybór .

Obserwator
środa, 24 czerwca 2020, 12:37

Wielki krzyk bo Rosja się wmieszała w wybory w USA za to są sankcje ciągnące się już kilka lat i co trochę wymyśla się nowe pod różnymi pretekstami. A w Polsce cicho gdy Tramp miesza w nadchodzących wyborach wspierając Dudę i jest to "ok" nikt nawet nie piśnie bo nie możemy głośno nawet oddychać przecież jesteśmy wasalami szczególnego sortu tego gorszego będziemy płacić bardzo słono za wszystko, wojsko, bazy, sprzęt i co tylko da się nam wcisnąć. W kraju podatki, różnego rodzaju opłaty w górę ale co tam wszystko dalej "ok". Zerwać kontakty handlowe z innymi krajami wrogie z USA i w pełni staniemy się krajem okupywanym i na pasku USA bez możliwości być krajem wolnym.

Skynet
wtorek, 23 czerwca 2020, 10:32

Ha ha ha. Trump chce przenieść do Polski wojska z Niemiec. Przeniesienie do us jest potwornie drogie. Polacy są bogaci to zbujują nowe bazy i będą to wszystko utrzymywać. To są te wielkie interesy. Ciekawe czy Trump ma drugi fotel ??? Ha ha ha. ŻENADA ten maliniak !!!!

autor
wtorek, 23 czerwca 2020, 09:56

a to nie jest tak, że prezydent kraju który chce być traktowany poważnie, to m.in. przed ważnymi wyborami które decydują o reelekcji lub nie, nie wyjeżdża nigdzie na kilka dni przed wyborami, lecz prowadzi kampanię w swoim kraju? Ciekawe czy prezydent Trump przyjechałby do Polski? wybory już w tym roku.

Robert
środa, 24 czerwca 2020, 12:48

Ciekawe.

Tweets Energetyka24