Morawiecki: poważnie traktujemy zmiany klimatyczne

19 lipca 2021, 14:43
40374054912_8d62b70cd6_b-2
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Z dużą uwagą przyglądamy się cyklom zmian klimatu, programy takie jak Czyste powietrze czy dopłat do paneli fotowoltaicznych to dowód, że rząd poważnie traktuje problem zmian klimatycznych - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki stwierdził, że rząd przekazuje „wielokrotnie więcej środków na realizację celów klimatycznych, programów czystego powietrza, czy program tani prąd. Panele fotowoltaiczne są montowane na tysiącach dachów ze wsparciem budżetu polskiego”. „To najlepszy dowód na to, że traktujemy te problemy poważnie” - oświadczył w Miedzianej Górze w województwie świętokrzyskim. 

Jak podkreślił, rząd „z odpowiednią troską” podchodzi do problemu zmian klimatycznych. Dodał, że zmiany te zachodzą w bardzo długich cyklach i „przyglądamy im się niewątpliwie z dużą uwagą”. 

„Zasadniczo warto podkreślić, że mamy odpowiednią atencję dla zmian klimatycznych i zdajemy sobie sprawę z tego, jak dynamicznie przebiegają” - zaznaczył Morawiecki, przypominając, że odwiedził tereny dotknięte ostatnią powodzią i widział zniszczenia, wywołane przez wodę.(PAP)

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
MArio
wtorek, 20 lipca 2021, 09:00

Z analizy AGH o naszych zasobach energetycznych wynika, że może czeka nasz blackout. Planowane wyłączanie stabilnych źródeł prądu (węglowych) a w to miejsce wstawiamy OZE o sprawności ok. 40 %. Zabraknie około 6 GW mocy. Niemcy w przyszłym roku wyłączają atomówki więc też będą niestabilni więc import od nich może być niemożliwy. Możemy liczyć tylko na siebie...

Piotr
poniedziałek, 19 lipca 2021, 17:34

Niestety, po ostatnich decyzjach rządku odnośnie branży fotowoltaicznej, powątpiewam w te słowa. Szkoda, jakby ta ekipa rozwaliła fotowoltaikę, bo klientów coraz więcej, a oferty firm jak Hewalex czy Maxcom Eco Energy coraz atrakcyjniejsze.

Stary Szwajcar
poniedziałek, 19 lipca 2021, 18:12

Czlowieku fotowoltanika nigdy nie zastapi kopalnych zrodel energii i energii atomowej. Gdyby to bylo mozliwe to caly swiat by jezdzil na fotoenergii naturalnej czyli na biomasie. Przed 50 laty Brazylia i Argentyna usilowaly sie przestawic na spirytus z trzciny cukrowej. Jaki procent enmergii z biomasy jest tam dzis uzywane? W 95% jedzie sie na weglowodorach kopalnych. Przeciez nie ma doskonalszego i samonaprawaiajacego sie ogniwa fotonicznego jak zielony lisc roslinny. Nawiasem mowiac to V2 Wernera von Braun byly napedzane spirytusem pedzonym z ziemniakow. I to liscie ziemniaka gromadzily te energie w bulwie. Fotowoltanika to taka moda jak byla moda na gaz i rope z lupkow. Tak samo farmy wiatrowe. Gdyby chciano nimi zaopatrzyc cale Chiny to stalyby na Pacyfiku az do Hawajow, a Indie to stalyby az do Australii. Troche wyobrazni praktycznej: koszty, konserwacja?

DDR
poniedziałek, 19 lipca 2021, 17:05

Premier powinien z własnych pieniędzy dopłacać do ekoobłędu

Tweets Energetyka24