Morawiecki: budujemy nasz plan neutralności klimatycznej, tutaj nic się nie zmieniło

21 lipca 2020, 16:53
49158063231_ab145b05c0_c
Fot. Adam Guz / KPRM / Flickr

Budujemy nasz plan neutralności klimatycznej, tutaj w wyniku negocjacji na szczycie europejskim dotyczącym budżetu nic się nie zmieniło - powiedział we wtorek po powrocie z Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Pytany w Polsat News, czy generalne zmniejszenie środków w porównaniu z początkowymi propozycjami oznacza, że będzie nam trudno dojść do neutralności klimatycznej, powiedział, że nie sądzi, by tak się stało. 

"Przede wszystkim, my budujemy teraz nasz plan dojścia do neutralności (klimatycznej) i tutaj nic się nie zmieniło względem grudnia ubiegłego roku, kiedy wywalczyliśmy nasza ścieżkę" - powiedział. "W takim dialogu i społecznym, i z ekspertami cały czas jesteśmy" - dodał.

"Środki na transformację energetyczną są większe, znacznie większe niż te, o których jeszcze mówiliśmy w lutym, po poprzednim szczycie, a to pomoże nam rzeczywiście w tej transformacji, w budowie nowych źródeł, wysokosprawnych źródeł produkcji prądu" - powiedział. 

Dodał też, że środki zostaną wykorzystane na badania i rozwój, które pozwolą wykorzystać nasze zasoby energetyczne na długą przyszłość. 

"Również pod tym względem jest to dobra wiadomość dla gospodarki polskiej, dla tych sektorów, które się tutaj przede wszystkim zajmują energetyką" - zapewnił premier Morawiecki w wypowiedzi na płycie lotniska Chopina dla Polsat News.(PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24