ME: polskie firmy są zainteresowane energetyką jądrową

29 listopada 2017, 14:32
Fot. Energetyka24

"Polskie przedsiębiorstwa mają duże doświadczenie, które można wykorzystać przy wdrażaniu energetyki jądrowej w naszym kraju" – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski otwierając konferencję poświęconą części elektrycznej elektrowni jądrowej. Debata odbyła się 29 listopada 2017 roku w Warszawie.

„Część elektryczna elektrowni jądrowej w świetle wymagań międzynarodowych – wytyczne dla polskiego przemysłu” – to tytuł konferencji zorganizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Ministerstwo Energii. W trakcie dyskusji zaprezentowano elementy wspomagające działania przedsiębiorstw krajowych w budowie elektrowni jądrowych oraz przedstawiono zagadnienia związane z częścią elektryczną siłowni z punktu widzenia przepisów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, European Utility Requirements i innych dokumentów normalizacyjnych.

Minister Krzysztof Tchórzewski zwrócił uwagę, że już dziś polscy przedsiębiorcy zdobywają doświadczenie w realizacji projektów jądrowych. "Odbieramy jako sukces fakt, że nasze firmy wykonały prace lub dostawy komponentów dla prawie wszystkich krajów UE, które posiadają elektrownie jądrowe. Poza Wspólnotą były to również: Rosja, Ukraina, Kanada i Japonia. Liczymy na to, że w przyszłości coraz bogatsze doświadczenie i profesjonalizm działania  pozwoli im wejść na nowe rynki" – dodał.

Zobacz także: Belgia: przemysł przeciwny zamknięciu wszystkich elektrowni atomowych

jw/ME

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
as
czwartek, 7 grudnia 2017, 10:58

Wystarczyło przeczytać tytuł bo to co mówi pan minister Tchórzewski ma sie nijak do rzeczywistości. Ciekawe czy nadal jest ten dyrektor od Polskiej Elektrowni Atomowej co zarabiał 100 tys miesiecznie. Ewenement na skalę światową.

Tweets Energetyka24