Kwieciński: PGNiG ma rekordowe wyniki za drugi kwartał i pierwsze półrocze br.

14 sierpnia 2020, 12:49
kwieciński flickr
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Mamy rekordowe wyniki za drugi kwartał i pierwsze półrocze br. i za kilka dni je pokażemy - podkreślił w piątek prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. Dodał, że tylko w tym roku cena gazu dla odbiorców spadła o 13 proc.

Kwieciński, który w piątek był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia przyznał, że "nie ma co ukrywać", iż wygrany arbitraż z Gazpromem przekłada się na wyniki finansowe spółki.

"W tej chwili pod względem wartości spółki jesteśmy największą polską spółką przemysłową na giełdzie. Mamy rekordowe wyniki - myślę że je za parę dni pokażemy - za drugi kwartał i za pierwsze półrocze" - podkreślił szef PGNiG.

Spółka informowała z końcem lipca, że szacuje skonsolidowany zysk netto w drugim kw. na 5,14 mld zł wobec 0,27 mld zł przed rokiem.

Kwieciński dodał, że w porównaniu z końcówką 2019 roku w 2020 r. gaz dla odbiorców staniał o 13 proc. Przypomniał, że z końcem czerwca zatwierdzona została druga w tym roku obniżka cen za błękitne paliwo sięgająca 10,6 proc.

"W przeciągu ostatnich pięciu lat cena spadła o prawie 1/5 - ok. 18 proc." - podkreślił Kwieciński. 

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
rob ercik
sobota, 15 sierpnia 2020, 22:10

Na całym świecie ceny gazu zapadły o kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset procent, więc to obniżka o 13% jest raczej żenująca

Tweets Energetyka24