Kowalczyk: zredukowaliśmy emisję CO2 o 30%, a musieliśmy jedynie o 6%

19 grudnia 2018, 13:08
pollution-2575166_1920(1)
Fot. Pixabay

Podczas konferencji prasowej podsumowującej COP24 minister środowiska Henryk Kowalczyk określił konferencję jako sukces i zaznaczył, że od czasu podpisania Protokołu z Kioto Polsce udało się zredukować emisję CO2 o 30% wobec zadeklarowanych 6%.

"Od czasu Protokołu z Kioto zredukowaliśmy emisję o 30%, a musieliśmy jedynie o 6%" - powiedział minister Henryk Kowalczyk.

Jednocześnie określił on rezultaty COP24 jako "polski sukces negocjacyjny".

Z Kowalczykiem zgodził się prezydent COP24 Michał Kurtyka: "Byliśmy w stanie osiągnąć kompromis, który jest zrównoważony i sprawiedliwy". 

"Pakiet Katowicki opiera się na mocnej równowadze między rozwijającymi się, a rozwiniętymi, między tymi co łożą środki na politykę klimatyczną, a tymi co te środki potrzebują" - dodał Kurtyka.

Ponadto prezydent Kurtyka podkreślił, że organizacja szcytu klimatycznego w Polsce była sukcesem komunikacyjnym: 

"Każdy dzień w pawilonie polskim miał swojego gospodarza z różnych ministerstw. Udało nam się przekazać w świat naszą perspektywę na zmiany klimatu".

Michałowi Kurtyce i Henrykowi Kowalczykowi podczas konferencji pogratulował także premier Mateusz Morawiecki.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
ubawiony
środa, 19 grudnia 2018, 16:23

Polska to zielone płuca Europy!

tut
środa, 19 grudnia 2018, 14:29

I czym się tu chwalić? Będą z tego jakieś pieniądze? Czy tylko ponieśliśmy koszty? Żeby nie było. Nie neguję tego że gospodarka powinna być czysta. Bo chcę być zdrowy. Ale może dało by się to przekuć w jakiś sukces negocjacyjny? A nie ma już argumentu. Jak dzieci, jak dzieci. I ja mam się cieszyć z tego że nie umiecie prowadzić polityki?

Tweets Energetyka24