Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się energetyką

28 września 2016, 20:21

Problemy polskiej energetyki to jedno z pierwszych zadań, jakie zostaną postawione przed Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów - zapowiedziała w środę na konferencji po posiedzeniu rządu premier Beata Szydło. 

"Trzeba wytyczyć cele, priorytety, cele inwestycyjne, znaleźć pieniądze na dofinansowanie inwestycji energetycznych, zapewnić rozwój polskiej energetyki, uporać się z problemami górnictwa" - wyliczała premier.

Jak dodała, szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski "na pewno będzie oczekiwał na wsparcie" wicepremiera i szefa resortów finansów oraz rozwoju Mateusza Morawieckiego.

Premier pytana na konferencji o medialne informacje o możliwych przyszłorocznych podwyżkach cen prądu, powiedziała, że kwestie dotyczące m.in. rozwiązania problemów górnictwa, cen energii, finansowania inwestycji w energetyce to jedno z pierwszych zadań, jakie stawia Komitetowi Ekonomicznemu. 

Poinformowała, że pierwsze posiedzenie Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów odbędzie się w piątek. Komitetem będzie kierować wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. 

Zobacz także: Plan Morawieckiego dla energetyki: „tak” dla atomu, „nie” dla wiatraków

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
weretryuioop
czwartek, 29 września 2016, 01:12

I niech ktoś mi powie, że nie wraca PRL!

ZW
piątek, 30 września 2016, 20:29

Gdzie jest ranny komentarz? Czemu zniknął?

Tweets Energetyka24