Kolejny irański tankowiec dotarł do Wenezueli

26 maja 2020, 12:26
14431511135_8bab770226_c
Fot. Blondinrikard Fröberg / Flickr

Kolejny tankowiec z paliwem na pokładzie zawinął do portu w Wenezueli. Ambasador Iranu podziękował tamtejszym siłom zbrojnym za zapewnienie mu bezpieczeństwa.

Tankowcowi, który wczoraj rano wpłynął na wody terytorialne Wenezueli, towarzyszyła eskorta składająca się z samolotów oraz okrętów. 

To już kolejny transport irańskiego paliwa dla pogrążonego w kryzysie reżimu Nicolasa Maduro. W ostatnim czasie Teheran słał do Boliwariańskiej Republiki Wenezueli nie tylko paliwa, ale również fachowców i specjalistyczny sprzęt, który miał pomóc w uruchomieniu instalacji do krakingu katalitycznego w rafinerii Cardon. Działania te zostały potępione przez amerykański rząd.

Wenezuela cierpi na poważne niedobory benzyny oraz innych produktów naftowych. Ich przyczyną jest kosmiczna wręcz niegospodarność kolejnych wenezuelskich rządów, niedoinwestowanie rafinerii oraz brak dostępu profesjonalnych usług konserwacyjnych. Na powyższe nałożyły się również skutki surowych amerykańskich sankcji.

W najbliższym czasie do Wenezueli zawiną jeszcze trzy jednostki transportujące paliwo z Iranu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Sebrix
wtorek, 26 maja 2020, 14:38

Jak by socjalizm był na Saharze to by piasku zabrakło..

Adam
wtorek, 26 maja 2020, 19:10

Przecież to głównie USA ich sankcjami wykończyło.

czwartek, 28 maja 2020, 00:35

Papieru toaletowego brakowało już za Chaveza. Ale to też wina złej ameryki?

Szept
wtorek, 26 maja 2020, 18:24

Przykład dość głupi bo piasku na ziemi brakuje i bynajmniej nie przez socjalistów. Polecam film "wojny piaskowe". Zaś fakt że Wenezuela ledwo dych gnębiona przez USA i otoczona przez amerykańskich wasali to chyba dziwne nie jest. Właściwie powinno to bydzić protesty świata który ma pełne usta wolności i praw człowieka.

Szach mat w jednym ruchu
wtorek, 26 maja 2020, 23:59

Przykład bardzo dobry. W latach 80-tych były takie dowcipy. Mineło blisko 40 lat i nic się nie zmieniło! Piszesz o wolności i prawach człowieka. Od czasów despoty iwana groźnego nic się nie zmieniło. Na szczęście od 89 jesteśmy po dobrej stronie!

Tweets Energetyka24