Trump oferuje Rosji pomoc w walce z pożarami na Syberii

1 sierpnia 2019, 10:52
840_472_matched__prja2b_300208369830c6d0e542ez
Fot. Gage Skidmore / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem prezydent USA Donald Trump zaoferował amerykańską pomoc w walce z pożarami lasów szalejącymi od wielu dni na Syberii - poinformował w środę późnym wieczorem Kreml.

Inicjatorem rozmowy był prezydent Donald Trump.

Według biura prasowego Kremla Putin podziękował amerykańskiemu przywódcy za ofertę i ocenił ją jako wyraźny sygnał, iż uda się doprowadzić do pełnej normalizacji stosunków między oboma krajami.

Na Syberii płonie 3 mln hektarów lasów. Dym sprawił, że w miastach nastąpiło znaczne pogorszenie jakości powietrza. Pożary odnotowano w rejonie Irkucka i Tiumienia, w krajach Krasnojarskim, Chabarowskim, Permskim i Zabajkalskim, w Buriacji i Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym.

Do akcji gaszenia pożarów na Syberii włączyły się w środę rosyjskie siły powietrzne.

Pożary syberyjskich lasów nie tylko niszczą florę i zabijają faunę tego obszaru, ale także emitują olbrzymie ilości dwutlenku węgla do atmosfery.

jw/PAP

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Davien
czwartek, 1 sierpnia 2019, 18:08

Nałożyć na ruskich kary za emisje CO2!

Kiks
czwartek, 1 sierpnia 2019, 14:18

Ha ha. Normalizacja stosunków? Ten kgbowski marzyciel żyje chyba na innej planecie z łezką w oku oglądając w domowym zaciszu filmy z Bondem. A tak przy okazji, stosunki tych panów jak najbardziej są normalne. Pieniążki są v orange od lat

Reklama
Tweets Energetyka24